Боротьба за «Рідний дім» закінчиться 1 червня

SambirWZ
122

Боротьба за «Рідний дім» закінчиться 1 червня

У якийсь направду дивовижний час живемо. Те, що колись будувати-творили, тепер стає зайвим. Наприклад, порожніють школи, не здатні утримати медичні заклади, як от хоспіс у Сідому, гірка доля очікувала і Корналовицький сиротинець… Власне, сьогодні про нього.

ЦЬОМУ закладу – більше двадцяти років. Він був прихистком для дітей, які не мали батьківської опіки, які опинилися там через скруту у батьків. І треба сказати, дітвори там не бракувало ніколи. Але потім з’ясувалося, що і цей заклад може стати зайвим. З одного боку, нестача державних коштів, з другого – в державі вирішили, що сиротинці – пережиток минулого, діти мають жити у сім’ях – бодай би прийомних. І почалося…

Колектив закладу прагнув врятувати себе, бо знайти нині роботу в селі непросто. А ще прагнув врятувати від знищення і саму будівлю, в яку вклали шалені гроші і держави, і від меценатів. Кілька місяців тому депутати районної ради прийняли рішення про реформування закладу, намітили певні тенденції… Ми розмовляли на цю тему і з керівниками Самбірської районної ради Віталієм Кімаком та Андрієм Бобаком, і з очільниками адміністрації Андрієм Жепком та Іваном Ільчишиним, і сходяться вони на думці, що 1 червня (дуже символічний день для дітвори) відкриють заклад нового типу. Любов Волошин, яка в РДА опікується службою захисту інтересів дітей, розповіла, що створюють Центр соціальної підготовки дітей та сімей. Він матиме, так би мовити, чотири відділи, або чотири напрямки надання послуг. Тут зможуть прийняти дітей, у яких виникла загроза життю та здоров’ю. Тут можуть опинитися матері з дітьми, яким стало нестерпно жити удома. І нарешті, колишній сиротинець може стати пристанищем для матерів з дітьми, яким раптом стало ніде жити… Тут надаватимуть всебічну поміч сім’ям, де ростуть діти з вадами здоров’я… Любов Волошин додала, що зараз тривають ремонти, бо під нову мету потрібні певні побутові умови. Найближчим часом повернуть у Корналовичі і тих дітей, які опинилися у будинках дитини, наприклад, у Львові.

Ми навмисне, щоб не псувати собі настрою, не питали, за який кошт будуть утримувати новий заклад, але віримо, що джерела фінансування надійні. Дуже хочемо, щоб нові ідеї запрацювали… Для цього колектив Марії Янушевич – незмінного директора, проходить перенавчання. Наразі Львівщина ще не має закладу такого типу, Корналовичі стануть першими, а новий досвід роботи нашим фахівцям довелося черпати аж у Дніпрі.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити