Борці за дорогу Стрілки – Мшанець повернулися на трасу,

SambirWZ
103

Борці за дорогу Стрілки – Мшанець повернулися на трасу,

а священник Роман Гром оголосив голодування

Наприкінці минулого тижня нагадали про себе організатори акції з блокування траси у Стрілках. Нагадаємо, доведені до відчуваю мешканці 11 сіл попри трасу Стрілки-Мшанець вийшли на пікет. Щось їм там обіцяли і втішені успіхом горяни покинули своє наметове містечко та дорожню «зебру». Коли обіцянки ввилися цяцянками, організатори тижнів тому оголосили про повторну акцію. Схоже, ентузіазму людям не бракувало, казали, стоятимуть до того часу, поки не побачать техніки на проблемній дорозі.

НАША газета висловила своє ставлення до події. Не маємо права кликати людей на трасу, там і без нас ентузіастів вистачає, але знаємо про те, що десятиріччями людей ніхто не чує. Ну, не винні вони, що Бог звелів їм народитися в гірській окрузі при бездоріжжі. Ми навіть планували приїхати до блокувальників траси і трішки з ними постояти та передати словом друкованим усі настрої громади. Ви не повірите, але наступного дня після того, як ми уже знайшли шанувальника газета, готового повезти нас до народу, пікетувальники припинили акцію, зважаючи на те, що їм обіцяли початок роботи. Ну, і добре, подумали ми собі, люди досягли свого і нарешті той шлях побачить ремонтників, проте, у суботу під вечір в соціальних мережах з’явився заклик до місцевих мешканців відновити акцію. Заклик виглядав так: «Кого задовольняє, що зроблять аж 700 метрів дороги Стрілки-Мшанець, нехай в понеділок, 13 липня, сидить вдома. Решту чекаємо на пішоході. 13 липня відбудеться протестна акція на трасі у с. Стрілки. Історія така: три тижні тому проводилася акція з вимогою ремонту дороги Стрілки-Мшанець. Місцева влада в особі Петра Назара пообіцяла людям зробити 4,25 км дороги. Люди розійшлися, але відразу ж подали заяву на нову акцію за три тижні, якщо не будуть виконані обіцянки.

Обіцянки не виконані, очевидно, нам просто брехали. І ще й цинічно з людей насміхаються, тому що техніка заїхала лише вчора, 10 липня (а мала заїхати ще в понеділок, 22 червня), і, більше того, дороги зробиться лише 600-700 метрів, оскільки виділено тільки 2 млн. грн. Це підтвердив на своїй фейсбук-сторінці Максим Козицький». Учасники акції нагадують, що пропускатимуть 1 машину в півгодини. Поза чергою – екстрені служби і машини з малими дітьми. Водночас нагадують для тих, хто дуже поспішатиме, що об’їхати місце пікету можна шляхами Тершів-Лаврів-Тиха-Мшанець-Стрілки та Тур’є-Ісаї-Турка.

Якою ж насправді була реакція голови ЛОДА Максима Козицького? Читайте: «Останніми днями отримав багато запитань від жителів Старосамбірщини стосовно ремонту дороги Мшанець – Стрілки. Розумію, як це питання болить місцевих мешканців, бо дорога справді в аварійному стані. Тож інформую про те, що зараз робиться. Жителі Старосамбірщини знають: дорога Мшанець-Стрілки умовно поділена на дві частини – протяжністю 4,25 км та 12,9 км. На коротшій ділянці уже завтра почне працюватиме техніка. Там облаштуємо кювети, ліквідуємо пучини, прокладемо основу зі щебеню і піску та заллємо асфальт. На ці роботи на цей рік передбачено 2 млн. грн. з Державного дорожнього фонду. Друга ділянка – довша і проблемніша. Потребує залучення значно більших коштів – 269 млн. грн. Проєктно-кошторисну документацію на її капремонт і експертний звіт чекаємо до кінця нинішнього дня. Ці документи обійшлися у 1 млн. 236 тис грн. Минулого тижня я скерував листа голові Держагентства автомобільних доріг України Олександру Кубракову з проханням додаткового фінансування для Львівщини, у тому числі на ділянку дороги Мшанець – Стрілки». В тій ситуації, яка складається з фінансами на дороги, добре, хоч те, що є, міркуємо собі, але активісти все одно невдоволені – це, кажуть, навіть не один відсоток того, що треба. Тому й відновлюють свою акцію. Ми хочемо ще раз повторити: це біда, яка почалася не нині і не за Козицького, вона волочиться роками і терпець має властивість уриватися… Далеко в історію не будемо ходити. Попередні п’ять років, як тільки на Старосамбірщину приїжджав хтось з обласної влади, не було зустрічі, аби селяни не говорили про цю дорогу. Нам навіть обіцяли відремонтувати міст у самих Стрілках.

У понеділок місцеві артисти склали і виконали на трасі пісню на мотив «Воїни світла, воїни добра» про ремонт Мшанець-Стрілки. Це не перший мистецьких твір доведених до відчаю… У понеділок після обіду стало відомо, що отець Роман Гром оголосив голодування на знак протесту проти багаторічної бездіяльності влади.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити