Буде у Хирові «модна» худоба

SambirWZ
206

Буде у Хирові «модна» худоба

Старосамбірщина, як відомо, сприятлива для розвитку сільського господарства. Шкода тільки, що з певних причин, зокрема, тваринництво занепало. Але, Богу дякувати, є ентузіасти, готові відроджувати скотарство. Тепер те, що можна назвати сенсацією: у Хирові розводитимуть корів молочного типу джерсійської породи, які адаптовані до природно-кліматичних умов Прикарпаття.  

СТАРОСАМБІРСЬКА районна рада підтримала ініціативу ФОП «Коваль Мирон Михайлович» та підготувала відповідний пакет документів у профільний департамент ЛОДА для одержання позики в розмірі 150 тис.грн. Голова ради Тетяна Терлецька задля зацікавлення інших розповіла про те, що на такий вид фінансової підтримки можуть розраховувати суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність з виробництва продукції сільського господарства. Позика з обласного бюджету надається на зворотній основі терміном до 5-ти років у вигляді пільгового кредиту на реалізацію бізнес-плану.

Створення сприятливих умов для розвитку місцевої економіки – це одна із стратегічних цілей розвитку району, тому на реалізацію бізнес – плану пана Коваля з районного бюджету виділили 50 тис.грн. Хирівська міська рада також має намір фінансово долучитися. Загалом бізнес-план розрахований на суму 362 тис.грн., термін окупності витрат від його реалізації складає 3 роки і 4 місяці. Для організації процесу відгодівлі ВРХ, а згодом і виготовлення молочної продукції підприємець планує придбати 10 елітних нетелів джерсійської породи, дрібний інвентар, необхідне обладнання для переробки.

Станом на сьогодні, молочним скотарством у районі займаються 3 сімейні ферми та 7  сільгосппідприємств.

Христина БАХУРСЬКА.

Вас це може зацікавити