Бурштин партійним не буває,

SambirWZ
178

Бурштин партійним не буває,

або Оповідка про те, чи може явна контрабанда уживатися з палким патріотизмом в одному «тілі»

Міжнародний пункт пропуску «Смільниця», у моєму розумінні, був якимсь «неправильним» і нудним – на інших ловлять контрабандистів, а на нашому – вряди-годи.

Мабуть, старосамбірські митники-прикордонники настільки сумлінні, що повз них нічого не прошмигне, тому не їдуть туди «контрабаси»… Але минулої п’ятниці «нудна» митниця повеселіла в одну мить і одразу на усю Україну – Західне регіональне управління державної прикордонної служби інформує, що стражі порядку знайшли купу «сонячного каміння» – так ніжно називають дорогоцінний бурштин. Треба визнати, бурштинові транскордонні вояжі на наших теренах непопулярні, тому тема стала надбанням і багатьох сайтів, і розмов на кухнях, і містечкових політичних кулуарів.

Вартові оглядали бус «Мерседес», «за кермом якого був громадянин України Микола Кулик, 1981 р.н., проживає в м. Старий Самбір». Зазвичай не афішують прізвищ затриманих, мовляв, то така таємниця, та й ми не планували згадувати, але чомусь відразу сайти почали не тільки прізвище «експлуатувати», а й прив’язку до якогось місця праці, друзів та партійності. (Можна подумати, що члени інших партій бурштин не тирять). У бусі були «навісні стелі», а у прошарку – уявити тільки, 17 поліетиленових пакетів, більше схожих на довжелезні ковбаси, у яких розмістили близько 150 кілограмів бурштину. Порушення на лице, хоча прикро і незрозуміло, навіщо до такого «благородного» способу виживання як котрабанда інформатори навмисне прикріпили і «Нову пошту», і Василя Курія – борця з лісовою мафією, і навіть Саакашвілі, бо начебто і пан Кулик, і Курій були його шанувальниками. По якому з тих пунктів хотіли вдарити ініціатори такого звучання інформації, важко сказати. Пан Микола – депутат Старосамбірської районної ради і проходив до цього «парламенту» під брендом партії «Воля». Потім хлопці-майданівці з цієї політичної сили справді висловлювали симпатії Саакашвілі, а коли там щось не поділили – чи то славу, чи то міжнародний пункт пропуску «Краковець», через який мав подорожувати екс-президент Грузії, любов полинула у бік ГО «Люди країни». Але прикро вражає, що такі люди пройшли Майдан, були у добровольцях і волонтерах, ставали депутатами, бо їм повірили, вчили інших, як треба жити за законами честі і гідності, але, видно, ніщо людське (читай, контрабанда) і їм не чуже. От не ліпиться мені в одній особі патріотизм і причетність до незаконного бізнесу.

Ще один спогад. Депутат Мирон Пацай привселюдно з трибуни сесії передав колегам висловлювання Миколи Кулика, який начебто взяв у керівника одного з лісгоспів 20 тисяч доларів – нібито на Майдан, чи на війну – це уже не стільки важливо. Відвертості від Пацая потрапили і у протоколи сесії, і у ЗМІ, однак Мирон Дмитрович не дочекався реакції правоохоронців на новину про імовірні побори. Ведемо до того, що коли учасники Революції Гідності та патріоти раптом опускаються до рівня банальних і незаконних транспортувальників бурштину, то паплюжать усе, що ще може залишатися святим у розумінні простих людей. Від слова «контрабанда» уже ніхто не тратить свідомість, бо у нашій державі ледь не кожен, хто човниковим методом і з торбами подорожує до сусідньої країни, хоче провезти всього понад норму. Але одна справа – заробити на шматок хліба, нехай навіть з маслом, ковбаскою «Салямі» чи дрібкою червоної ікри, а зовсім інша – транспортувати 150 кілограмів бурштину. Мабуть, чоловік самотужки його в копальнях не здобував, значить був частинкою злочинного ланцюжка. Чим завершиться справа, чи потягнуть правоохоронці за «хвостик» усю групу, чи це перша подорож з забороненим товаром, чи справа уже набула статусу стабільного бізнесу, казати не будемо, але втішного небагато.

У вівторок вранці голова райради Тетяна Терлецька підтвердила нам факт – Микола Кулик написав заяву про складання повноважень депутата. Вона назвала цей крок мужнім.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар