Бюджет «З дупи строни» прокатали

SambirWZ
155

Бюджет «З дупи строни» прокатали

Сучасні тенденції: керівники районної ради не голосують за основний фінансовий документ, бо бояться корупції

У п’ятницю Старосамбірщина не прийняла бюджет на наступний рік… Сказати чесно, це стало дивиною… Фінансові суперечки розпочалися, так би мовити, здалеку… Мирон Пацай почав доскіпуватися до питання: чому бюджетникам забракло грошей на рік нинішній (начебто раніше усе усім вистачало), а головним чином його цікавив апарат районної ради. Голова ради Тетяна Терлецька пробувала пояснювати, що посеред року підняли мінімальні зарплати, на які працює колектив, а оскільки це мізерні суми, робила усе, аби люди мали премії…

ПІСЛЯ того почали з’ясовувати цифри наступного року. За підрахунками фінансистів, культура забезпечена (ця новина обурила керівника галузі Петра Юрчика, піднімав руку щось сказати, бо то не так), на освіту та медицину орієнтовно бракуватиме грошей на три місяці, органам самоврядування не вистачить 25 відсотків потреби. Голова бюджетної комісії Ігор Петрівський спрогнозував, що загалом дефіцит – 25 мільйонів. Треба сказати, що приблизно такі ж ситуації маємо щороку, але якось виживаємо: щось держава додає, щось в інших місцях вишпортують, але ще так не було, щоб ніяк не було… Скажу більше, нині при слові «мільйон» уже ні у кого не округлюються зіниці до розміру «П’яти копійок»… Іван Пикус, який вирішив не голосувати за бюджет, сказав, що усі більше переймаються зарплатою чиновників, які сидять у теплих кабінетах, а не фельдшерками, які у селах дітей лікують… Микола Цепенда попросив не жартувати з бюджетом, бо, не прийнявши його, ризикуємо підставити із зарплатами невинних бюджетників… Ігорю Бегею не сподобалося те, що не було громадських бюджетних слухань, а сам він не є фінансистом і проекти рішень роздали лише за два дні до того… Тетяна Терлецька опонувала тим, що бюджет розглядали і на колегії РДА, і на президії, і на бюджетній комісії, натякнувши на те, що Ігор Бегей як працівник райдержадміністрації міг би потрапити бодай на одне із тих засідань… Мирон Пацай вважав, що перед тим, як затверджувати бюджет, треба було послухати звіт про попередній, а нинішні цифри казни чомусь назвав «З дупи строни…», вважаючи, що всі бюджетники мають бути рівними… Потім наїхав на проекти, які реалізовують у районі. З його точки зору, навіщо ремонтувати всілякі «клуби», школи і таке інше, якщо люди виїжджають на заробітки, а бюджетникам грошей на зарплату бракує… З цього приводу скажемо таке: якщо не займатися проектами, а пильнувати лише зарплати бюджетникам, то навіщо тоді влада взагалі? Давайте складемо руки на колінах і будемо чекати, поки на зарплатну карточку гроші капнуть. Василь Курій, відстоюючи прийняття бюджету, теж опонував опонентам, мовляв, давайте, не ремонтуючи нічого, донищимо ті заклади, які ще залишилися… А апарат райради похвалив за те, що допомагають і усім депутатам, і сільським головам, і навіть сказав, що жоден виграшний для району проект не пройшов повз сприяння колективу райради. Тетяна Терлецька уточнила, що завдяки проектам у район додатково прийшло 12 мільйонів гривень.

Однак, незважаючи на деякий спротив окремих осіб, голоси яких «проти» однаково не вплинули б на процес голосування, виникла інша колізія… Перед самим голосуванням Тетяна Терлецька оголосила, що вона, її заступник Микола Мартич та ще один депутат – працівник апарату Іван Габак не будуть голосувати, бо начебто є «конфлікт інтересів» і чиновники можуть стати корупціонерами. Ми почули про таке уперше: виходить, перші особи району, які формують бюджет і за нього відповідають, не мають права голосувати. Бо у бюджеті закладені їхні зарплати і премії. То тоді і всі народні депутати, статки яких закладені у держбюджеті, теж корупціонери? І голова обласної ради Олександр Ганущин, який проголосував за обласний бюджет? В Україні корупціонерами можуть стати не ті, які тирять мільйони, а ті, які  голосують за… свій бюджет. Нехай у цій головоломці голови ламають юристи, але три чиновники-депутати не проголосували, ще три новоявлені опозиціонери теж – і вийшло те, з чого ми розпочали – бюджет не прийняли… Кому від цього вигода? Опозиціонерам? Чим гірше, тим ліпше? Ну, то нехай їдуть зі свого до Львова, де живуть, до своїх сільських виборців і розповідають втішну новину: район без основного фінансового документа! Ура! Хоча пересічним виборцям, той бюджет там, де його пан Пацай і побачив «З дупи строни»…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар