Бюджет з… рукоприкладством

SambirWZ
238

Бюджет з… рукоприкладством

Володимира Коваліва позбавили права участі у наступних п’яти сесійних засіданнях через неадекватну поведінку

Приймати бюджет районної ради, як з’ясувалося на прикладі Самбірщини, почасти небезпечно для здоров’я. Але про це згодом…

Доповідаючи про виконання бюджету року, який минув, керівник фінансового відомства району Василь Демків був доволі оптимістичним. Коли формували казну на 2015-й, то бракувало 32 мільйони гривень і на той час здавалося, що саме у 2015-му буде кінець світу… Але якось, Богу дякувати, пережили. І зарплату, і індексації, які були під реальною загрозою зриву, виплатили. Навіть в останні дні року надійшли кошти для бюджетників – 5 мільйонів гривень. Так чи інакше, протягом року відбувалися процеси оптимізації, а тому дожили, як кажуть, без відчутних втрат.

Бюджет на 2016-й не кращий, ніж попередній, знову «діра», знову купа проблем, зокрема і з тим, що вісім об’єднаних  громад оголосили  про  свій фінансовий «суверенітет», але так чи інакше, його треба було приймати. Від обранців районної ради, сказати чесно, небагато залежить у цій ситуації. За документ треба голосувати, сказав голова райради Віталій Кімак, бо наразі інших цифр і так не буде. Проблемність основного фінансового документу району у тому, що Київ немало своїх складних зобов’язань скинув на місця, мовляв, ви там розбирайтеся зі своїми проблемами. Тому розглядаючи цифри районного бюджету, з кожним разом після прийняття бюджету України місцевий дефіцит ставав більшим. У нас було враження, що обранці розуміють цю «діряву» арифметику місцевої казни, але було якесь дурнувате відчуття того, що у повітрі витає невдоволення бюджетом. Дехто з депутатів, вважаючи, що щось не так, але не казали, як, шукали такий собі камінь спотикання. І знайшли. Доволі великий шмат часу потратили на те, щоб з’ясувати, чи залишаться на своїх посадах і чи будуть платити в об’єднаних громадах вчителям, медикам, культпрацівникам. І хоч таким усердним захисникам пояснювали, що людей не викинуть на вулицю, що їх будуть працевлаштовувати, що шукатимуть місця праці для централізованих бухгалтерій, зокрема, в освіті, однак дехто з обранців був невмолимим. Чи то окремі партійці мали команду зверху не приймати місцеві бюджети, бо чим гірше, тим ліпше для них, чи то якісь інші причини… Дай Боже, щоб ми помилялися, але сумніваємося, що у декого з депутатів боліли серця за вчительку зі Сусолова чи бібліотекарку з Луки. Радше всього, група обранців, причому різних фракцій – а місцями ідеологічно протилежних, вела до того, аби бюджет не прийняти.  Віталій Кімак зазначав, що неприйняття бюджету автоматично ставить під загрозу січневу зарплату бюджетників, але аргумент окремих обранцям видався непереконливим. Тому складалося враження, що вони хотіли не стільки бюджетників захищати, скільки просто насолити голові ради – бачите, мовляв, які ми сильні – питання «зарубали», а з бюджетниками потім самі розхльобуйтеся.

Коли питання про прийняття бюджету поставили на голосування, воно не набуло потрібної кількості голосів. І тут сталося те, що несподівано перервало сесію.  Володимир Ковалів, незважаючи на присутність трьох священиків, які прийшли освятити депутатам проскурки, – Миколи Бухнія, Ігоря Поливки та Любомира Григеля, кинувся до столу президії, за яким сиділи керівники району, і вчинилася словесна перепалка між ним та першим заступником голови РДА Миколою Фреєм. Не знаємо предмету суперечки, бо галас здійнявся не на жарт, але тут сталося те, чого ніхто не передбачав. Принаймні, у присутності священиків. Володимир Ковалів  ударив в обличчя Миколу Фрея… Якщо брати вагові категорії бійців, то перемога була б не на боці пана Коваліва, але Богу дякувати, Микола Фрей, відійшов, аби не провокувати масових заворушень. Потім  шарпанина була у коридорі сесійної зали, але ми цього уже не бачили. Зате потім бачили працівників поліції у «білому домі» і, гадаємо, Володимиру Коваліву  така  неадекватність чи емоційність просто так не мине. Сесійна зала за багато літ могла всіляке бачити, але ще жодного разу на нашій пам’яті бійок на кшталт парламентських не траплялося. Здається, пан Ковалів, який завжди дуже активний,  явно перебрав  у  власних емоціях. Не так давно (за попередньої каденції) він, так само рознервувавшись, жбурнув свій мобільний телефон об підлогу, сперечаючись з Михайлом Павлючиком – керуючим справами райради… Ці два моменти, як видається, уже склали ставлення депутатів до свого колеги. Тому й не було нічого дивного у тому, що коли постало питання позбавити Володимира Коваліва участі у п’яти наступних сесійних зібраннях, набралася достатня кількість голосів.

Після перерви на мордобій, після благословення священиків, обранці проголосували за бюджет на 2016 рік.

 

Роман ІВАНЧУК

Вас це може зацікавити

Залишити комментар