Бюджетники самі на казні сидять, самі в казну і платять

SambirWZ
234

Бюджетники самі на казні сидять, самі в казну і платять

Тему фінансових можливостей медицини на сесії Самбірської міської ради підняв депутат Іван Денькович. Головний лікар Богдан Марчук, зазначивши, що почали накопичувати зарплати за травень, назвав суму заборгованості – майже 5 мільйонів і додав, що заходи оптимізації майже нічого не дали. От у чому Богдан Андрійович мав рацію, то у претензіях до бюджету.

У НАС так повелося, що посеред року уряд піднімає мінімальні зарплати, і тоді фонд не вміщається у чітко визначені прийнятим бюджетом суми. Як з цим боротися, ніхто з мудрих світу цього не знає. Назвав пан доктор і основних боржників. Самбірщина винна уже 850 тисяч, а мешканців Старосамбірського району налікували з початку року на 2 мільйони 500 тисяч, однак гірські владоможці кажуть, що таких грошей у них нема. І при всьому цьому, заявляє Богдан Марчук, дорогі енергоносії лягають на кишеню самбірського міського бюджету.

До речі, при цей же бюджет. На сесії озвучили четвірку тих підприємств, які є найбільшими платниками податків. Будьте уважні – на першому місці, як завжди, залізниця – торік віддала у казну 3 мільйони гривень. А далі найцікавіше – освіта – 2 мільйони 200 тисяч, військові частини – більше 2. 5 мільйона гривень і Самбірська ЦРЛ -937 тисяч. Парадоксально, але найбільше наповнюють казну ті, які з неї й беруть гроші, себто бюджетники.  А де ж тоді знамениті підприємства та підприємці?

Поруч з тим, зазначили фінансисти, податковий борг уже становить майже 3 мільйони гривень.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити