Вам на банківську карточку нарахували зарплату, а банкомат відмовляється видавати

SambirWZ
75

Вам на банківську карточку нарахували зарплату, а банкомат відмовляється видавати

Щось подібне сталося у нас, коли держава вимагає повернути гроші, закладені на об’єкти, що стали переможцями Державного фонду регіонального розвитку

Майже сенсація – Самбірщина недоотримає певні суми грошей на  завершення окремих об’єктів. Таку новину розповсюдив голова Самбірської районної ради Віталій КІМАК, а наша редакція зажадала у нього детальніших пояснень.

ЦЬОГОРІЧ, каже він, 9 об’єктів стали переможцями державного конкурсу Фонду регіонального розвитку. Цьому передувала піврічна праця, бо треба було не лише виграти проєкт, а й підготувати документацію, кошториси, провести експертизу, тендер, залучили виконавців робіт. Кошти були передбачені в державному бюджеті на нинішній рік. Як тільки взялися до безпосереднього виконання робіт (поки погода дозволяє), столична влада наказала повернути гроші. Що це означає? Очевидно, мета, яку ставила влада, лише у тому, щоб перерозподілити кошти. Але що робити нам нині, коли роботи на дев’яти об’єктах тривають? Такого ще не було, аби держава декларувала свою підтримку, а потім несподівано цю ж підтримку відміняла. Усі розпочаті об’єкти доведеться заморозити на невизначений період, або шукати гроші на викінчення у місцевому бюджеті. А там їх нема, бо вони просто не були передбачені. Мова йде про будівництво садочків  у Кульчицях і Чукві, реконструкцію шкіл у Ралівці та Дублянах, придбання медичного обладнання для Рудківської лікарні, добудову школи у Викотах, реконструкцію Народних домів у Долобові та Корничах і реконструкцію СТОК «Прикарпаття» у Сприні. Окрім цього, припинили фінансування і за іншою програмою, яка передбачала гроші на інші об’єкти. Зокрема. найбільш печально, що призупинилася гарна ідея – закупівля комп’ютерів для сільських шкіл. Все це виглядає, на хлопський розум, так: ви маєте зароблені гроші, йдете до банкомату, а банкомат вам каже, що грошей не віддасть.

Очевидно, усе це відбувається тому, що в Україні прийшла нова влада і щось особливе задумала… Іншого пояснення знайти не можу. Мова про закриття фінансування проєктів йде не лише на наших теренах, а й на усій території України. Чи додасть це авторитету президентській гілці, сумніваюся. Навіть якщо станеться так, що ці кошти хтось знову поверне на місця, роботи доведеться виконувати у зимовий період. У цій ситуації нам, представникам місцевих влад, залишається лише об’єднуватися спільною метою повернути гроші і звертатися у відповідні міністерства.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити