В Андрія Жепка уже є «права рука», у якої можуть бути аж три «призначення»

SambirWZ
212

В Андрія Жепка уже є «права рука», у якої можуть бути аж три «призначення»

Кінець минулого тижня в господарсько-політичному житті Самбірщини позначився плітками про те, що голові РДА Андрію Жепку, який прийшов до влади 20 грудня, нарешті призначили нового першого заступника, хоча раніше називали трохи інші прізвища імовірних претендентів… Пліткарі билися у здогадках, але минулої п’ятниці «Самбірська газета», яку ще донедавна очолював сам Андрій Жепко, прозвітувала: «У голови Самбірської РДА є перший заступник».

Отож, 51-річний Іван Іванович Ільчишин родом з наших Баранівців, мешкає у Львові, одружений, двічі вчений – спочатку на вчителя фізкультури (це нині бренд), потім на економіста. Працював у великому бізнесі, політикою не займався і жодного разу у депутатах не був… Очевидно, послужний список у 51-річного першого заступника голови району значно потужніший, ніж у його нинішнього 29-річного шефа Андрія Жепка. Нас, щоправда, трохи дивує, чому загалом успішні в підприємництві люди йдуть на владну працю нехай навіть у рідний район, нехай  на нетривалий час, нехай жертвуючи далекими відстанями від Львова до Самбора. Хоча, у Старий Самбір головою РДА, наприклад, прийшов львів’янин Петро Назар і доволі швидко зумів адаптуватися до проблем бойків і стати своїм. Тому відстані можна не вважати ґанджем. Чому ніхто з самбірських не пішов на цю посаду, питання, звісно ж не до нас, але міркування сягнули такої висоти: в області змінився губернатор: був Маркіян Мальський, за якого Андрій Жепко прийшов до влади, а став Максим Козицький, який, певна річ, захоче мати у своєму оточенні своїх людей. На скільки Іван Ільчишин свій для очільника ОДА? Ми пробували знайти те, що єднає і, як нам здалося, щось таки знайшли. Пан Максим, як відомо, товаришує з юристом своєї фірми Юрієм Бучком, який до слова, колись балотувався на посаду голови РДА, але безуспішно. Губернатор має у приятелях загалом впливового у владних колах Львова Юрія Кмітя. А ці люди з Волебаранецької округи, а Баранівці туди ж належать, і всі земляки на чужих (читай – міських землях Львова), любляться, як брати. Якщо ланцюжок призначення нового першого заступника голови РДА Івана Ільчишина йде з інших міркувань, то вибачайте. Ми не применшуємо авторитету Андрія Жепка у коридорах Львівської ОДА, але призначення, мабуть, досі незнайомого йому «чужака» свідчить про те, що у самого Максима Козицького, либонь, трішки інші погляди на кадри у Самбірському районі. Якщо Іван Іванович просто призначений на посаду у Самбір задля того, аби підсилити своїм досвідом молодого Андрія Богдановича, це один пункт. Якщо Іван Іванович буде, перепрошую, львівським наглядачем – це другий… Але якщо пана Ільчишина з серйозних бізнесових посад відрядили у самбірський «білий дім» задля того, аби одного дня поміняти діючого, то це взагалі третє… Поживемо – побачимо, хоча, як нам видається, проблема нових очільників не стільки у тому, щоб до небачених досі соціально-економічних висот підняти Самбірщину, не у тому, аби вміло закрити таке «підприємство» як райдержадміністрація, а у тому, щоб на наступних місцевих виборах президентська партія не упіймала облизня.

Якщо справи пішли вгору на Самбірщині, то ми вирішили поцікавитися, як ситуація з заступниками у Старосамбірській РДА. Наразі там у ролі «правої руки» Руслан Пупа з попередньої владної команди, а нових заступників ще нема, констатував для «Високого Замку» Петро Назар, хоча доповнив: триває певна процедура погоджень, співбесід  в ОДА. Парадоксально, але навіть людський поголос з цього приводу наче води у рот набрав…

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити