Василь Курій «знайшов» 50 мільйонів гривень, але не побачив прокуратури,
а Тетяна Терлецька вважає, що корупція, з якою борються у районі, зовсім не корупція
Правоохоронці звітують перед громадами про свою роботу – позитивний момент, щоправда, у ролі слухачів – депутати місцевих рад. Обранцям Старосамбірщини доповідали про свої успіхи прокурор Василь Кольченко та виконувач обов’язки начальника поліції у Старому Самборі Василь Голубець, позаяк начальник Роман Чекас, як з’ясувалося, зараз у зоні АТО.
УПустимо масу цифр, бо ми за ними не встигали, а скажемо лише, що з початку року на території району зафіксували більше 30 крадіжок. Це доволі багато. Відсоток розкриття злочинів так само не надто високий, хоча ми на шостому місці в області і це можна вважати добрим показником. Один з фактів спробуємо виокремити. На вулиці у райцентрі місцеві мешканці своїм коштом уклали двадцять тротуарних плит вагою по 100 кілограмів кожна. Але одного разу ті плити хтось вкрав. за словами депутата Богдана Липецького, відповідь, що її отримали з поліції, мешканців не влаштувала. Поліцаї обмежилися тим, що опитали сусідів і ніхто нічого не бачив. Ми собі думаємо, що винести таку кількість важких плит просто так ніхто б не зміг – це не голка… Здається, такі прикрі факти чи не найбільше псують людям настрій і сіють недовіру до правоохоронних структур.
Та переходимо з тротуарних плит до лісу. Здається, слухачі у сесійній залі чекали цього виступу, бо як без Василя Курія і лісу, якщо у сесійній залі найвищі правоохоронні чини? І вдарив грім! Пан Василь як борець з лісовою мафією зробив гучну заяву. Він бачить роботу поліції, але не бачить прокуратури. Тобто, якщо телефонує поліцейським, то ті одразу приїжджають і документують факт. Ми собі міркуємо, що на виклики пана Курія уже навчилися хутенько реагувати – спробуй не приїдь. Тому відомство Романа Чекаса чемне. А от коли справи йдуть до адвокатів, у прокуратуру чи суди, тут уже починається затягування, закриття справ і таке інше. Двічі у місяць, твердить пан Курій, виявляють крадіжки лісу, а до суду доходять окремі… А далі перейшов на незаконні пилорами, незареєстровані робочі місця, розмаїті зловживання і, як наслідок, пан Курій підрахував, що у районі в тіні гуляє 50 мільйонів гривень, які могли б потрапити до бюджету. А тут, каже він, не знати, як ділити бідних півтора мільйона на нагальні потреби людей. І у таких неладах депутат звинуватив прокуратуру. Справедливо, чи ні, сказати не можемо, але прокурор Василь Кольченко у відповідь промовчав. Або сприйняв критику належним чином, або запам’ятав все, про що йшла мова…
На завершення теми правоохоронців голова райради Тетяна Терлецька сказала, що та боротьба з корупцією, яку нині проводять у районі, геть смішна – «конфлікт інтересів» чи невчасно здана декларація про доходи… Це, на її думку, видимість боротьби з корупцією. Інша справа, що якби корупціонери повертали вкрадене, то це і була б боротьба із зловживаннями, а інакше – бутафорія.
Роман ІВАНЧУК.