Василь Курій обіцяв розповісти Оресту Бонку, хто довів Віру Турій до кардіологічного центру у Львові

SambirWZ
185

Василь Курій обіцяв розповісти Оресту Бонку, хто довів Віру Турій до кардіологічного центру у Львові

На Старосамбірщині «намалювався» владний скандал – неблизькі до Тетяни Терлецької депутати чомусь не прийшли на сесію

Тема владного протистояння, яким жила Старосамбірщина протягом багатьох попередніх років, канула в Лету. І Богу дякувати, бо коли щось ділити у районі, то не славу, а проблеми – це наша улюблена фраза багатьох літ. З приходом у районну раду Тетяни Терлецької, а в райдержадміністрацію – Ореста Бонка, виглядало на те, що між третім та другим поверхами – відносний спокій.

Сторони тримали себе дипломатично, ввічливо і не завжди, до слова, пересікалися. Тетяна Іванівна та Орест Едуардович щось там своє робили. Хто ліпше, хто гірше, хто менше, хто більше – це не тема, але минулого четверга сталося щось невиразне, чому досі не можу знайти мудрих аргументів.

На підступах до «білого дому», де мали засідати депутати, продовжуючи сесію з низкою не надто складних питань, мене попередили: кворуму може не бути. На кворум чекали півгодини, рахували кожного обранця, який увійшов, і пильнували, щоб не вийшов. У вестибюлі побачив депутата Миколу Цепенду, але до зали він чомусь не потрапив. Не було у президії голови РДА Ореста Бонка, який зазвичай сідає по правицю від господині «білого дому» пані Терлецької. Чому саме на цьому акцентую увагу, поясню. Як тільки обранці всілися, зібравшись акурат такою кількістю, як треба, спочатку Ігор Піхоцький, потім Андрій Волощак та інші заговорили про неймовірне. Виявляється, за день до того хтось телефонував до окремих обранців, щоб ті не йшли на сесію взагалі. А до Віри Турій хтось задзвонив і чи то погрожував, чи то шантажував її як вчительку, але у жінки піднявся артеріальний тиск і вона потрапила до кардіологічного центру у Львові. А це, скажу вам, уже не жарти, чи провінційні «войнушки» у владу. Тетяна Терлецька сказала, що день перед тим відбулося засідання президії райради, запрошували Ореста Бонка, але він не прийшов і заборонив будь-кому з апарату туди йти. Підтвердила факт залякування депутатів, які у той чи інший спосіб підлеглі адміністрації чи політично прихильні до неї. Василь Курій додав, що в залі зібралися фракції, які мали б бути опозиційними до влади, а натомість ті, які мають відповідати за господарку району, виконувати рішення сесій, не прийшли. З його точки зору, виборці повинні питати, чому їхні обранці не прийшли на сесію, і попросив журналістів об’єктивно висвітлити ситуацію, що, гадаю, і зробив. Прозвучали міркування про те, щоб про негідну поведінку голови РДА повідомити його львівському куратору Олегу Синютці. У кулуарах чули різні бздури на кшалт: команда нардепа Лопушанського хоче відправити у відставку Терлецьку. Або інше: Бонк ревнує Терлецьку до народу, у якої начебто ліпший імідж… І таке: того дня сходилися чиїсь інтереси у питанні звіту про діяльність «Галсільлісу»… Але то я сприймаю на рівні бздур.

Аби остаточно бути об’єктивним, попросив Ореста Бонка прокоментувати ситуацію. Спочатку він мені один на один, а потім у залі, куди прийшов, повторив майже те саме. На президії бути не міг, бо представляв наш район на якійсь імпрезі у Києві, нікому з підлеглих не забороняв йти на засідання президії. А коли дізнався, що начебто хтось із підконтрольного йому відділу освіти дзвонив до Віри Турій, то обіцяв розібратися. Василь Курій дав слово доповісти Оресту Едуардовичу, хто довів жінку до кризи. У день сесії пан Бонк був на скайп-нараді з військовиками, потім вирішував нагальні земельні питання, а вже тоді з’явився у залі. Особисто мені пан Орест зазначив, що ніякого насилля над депутатами від БПП нема, а в залі є представник цієї політичної сили. Справді, увесь ряд крісел займав лише Михайло Губицький. Потім кудись зник і у цьому ряду самотньо і уже до кінця сидів Василь Солтис.

Ось такі аргументи були у пана Бонка, якими він дав колегам зрозуміти, що ніяких скандалів між поверхами «владної хати» нема…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар