Великі події маленького Терла

SambirWZ
186

Великі події маленького Терла

Якщо останнім часом в засобах масової інформації щораз більше з’являються інформації про відкриття на наших теренах спортивних споруд зі штучним покриттям (Самбір, Дубляни, Воля Баранецька, Торчиновичі), то гірське село Терло на Старосамбірщині всім їм «носа втерло». Така спортивна споруда функціонує там біля школи уже півроку.

Анедавно тамтешня гірська округа відзначала ще одну подію – біля футбольного став до ладу ще й волейбольний майданчик. Мало того, тепер дітвора (та й дорослим не заборонено) буде «качати м’язи» на снарядах тренажерного комплексу – і я сам спробував, треба сказати, враження цікаві. Після урочистого відкриття і освячення цих споруд команди вчителів шкіл Великої Сушиці, Стар’яви, Лопушниці і Терла провели перший турнір з волейболу на новому майданчику з таким покриттям, на якому до того їм ще не доводилося грати. Кажуть, навіть жіночки пенсійного віку і то гаратали… Першим володарем великого кубка стали великосушицькі волейболісти, а менші і приз отримали всі учасники.

В урочистостях взяла участь голова районної ради Тетяна Терлецька, яка відзначила, що найбільшого пошанівку за ці спортивні споруди, яких не мають не лише значно більші села, а й районні центри, заслуговує сільський голова Терла Михайло Рудавський, і вручила йому Почесну грамоту районної ради і райдержадміністрації. Від колективу школи подяку йому висловив директор Олександр Терлецький.

Але Терло тепер може похвалитися не лише сучасними спортивними спорудами. Минулого тижня у школі відбулася презентація солідного друкованого видання – книжки «Терло» обсягом понад 900 сторінок. Її автор – самбірянин Ігор Куновський. У 50-х роках ХХ ст. його мама працювала вчителькою в цьому гірському селі. Там він почав ходити до школи. Далі була інша школа, інститут, праця на освітянській ниві. І тільки після виходу на заслужений відпочинок побував у Терлі, де зустрівся з вчителями-ветеранами. Довго розмовляли і підчас цього спілкування у пана Ігоря виник задум написати книжку про село свого дитинства. Тільки цьогоріч вона побачила світ. А присвятив він літературну працю першому класному керівнику Дарії Терлецькій. У книзі, крім історії села, розповідей про вчителів та деяких селян, є і поетичні та прозові твори автора, багато світлин.

За гарно проведену презентацію Ігор Куновський вдячний вчителям школи Катерині Середницькій, Христині Левицькій, Олені Терлецькій. А Микола Худьо один з його віршів поклав на музику і пісню виконала група вчителів. Гостями заходу були завідуюча дитячою бібліотекою Самбірської ЦБС Люба Саварин і директор музею Л. Курбаса Люба Тепла, поет Ігор Новацький, жителі села, з якими вчився Ігор Куновський.

Ігор ТИЛИЧКО.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар