Ви платіть, а субсидія буде…

SambirWZ
115

Ви платіть, а субсидія буде…

Віктор Іванович зі Самбора – людина чесна, і за увесь свій вік заробив мінімальну пенсію. 1600 гривень з невеличким «хвостиком». Причому, «хвостик» у двозначному числі додали нещодавно.

Він і не тішить, і не печалить, бо фінансової погоди не творить. Але у Віктора Івановича є субсидія, а відтак може собі дозволити хоч якось зводити кінці з кінцями…

Проте, минулого тижня прийшов до офісу «Високого Замку», щоб поскаржитися на субсидії. Розповів, що разом з пенсією до нього на карточку справно приходила сума субсидій і він оплачував газ-світло-воду. А цього разу стався збій системи: пенсія прийшла, а субсидія – фіґа. Ми уже стикалися з такими ситуаціями і у відділі соціального захисту нам пояснювали: споживач все одно повинен оплачувати усю суму у платіжках із власного гаманця, а держава нікуди не дінеться, поверне… Наш відвідувач це уважно вислухав, але риторично запитав: якщо я віддам 2 тисячі за комунальні послуги і буду очікувати, коли мені держава поверне субсидію, то тоді треба відмовитися від їжі. Іншого бути не може. Віктор Іванович рознервувався, бо залишатися голодним не хочеться. І у моїй присутності зателефонував на «гарячу лінію» уряду. Нам сказали, що всі, хто може говорити на другому кінці провода, зайняті. Треба чекати хвилин чотири, поки звільняться. Ми прочекали майже п’ятнадцять. Розумію, що тема гаряча і таких, як Віктор Іванович багато. Але настирливість взяла гору і пані ввічливим голосом почала розпитувати: звідки і хто телефонує та з якої потреби. Замельдувала у себе скаргу пенсіонера, сказала, що вартість комунальних послуг треба оплачувати, але на основне питання: як оплачувати, якщо субсидій нема, відповіла авторитетно: ми на такі питання консультацій не даємо. Очікуйте, мовляв, відповідь від свого соціального управління. Тобто, чоловік що знав, про те і дізнався. Рознервувався, звичайно, але чим ми могли допомогти?.. Потім плавно перейшли на політику і я йому уже без урядової лінії почав пояснювати, що закінчення епохи бідності в Україні насправді розпочалося, проте, не з таких пенсіонерів як Віктор Іванович, а з верхів – з міністрів, їхніх заступників, управителів газу чи пошти. Просто в Києві сплутали кінці і не з того почали. І знаєте, що оригінально: Віктор Іванович, виявляється, палкий прихильник ЗЕкоманди і, незважаючи на тимчасову відсутність субсидії, все одно почав її захищати… Нас і інші читачі просили з’ясувати, що діється з монетизацією. От ми і з’ясували.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити