Вишня: ліс законний, чи «роздутий» активістами?

SambirWZ
103

Вишня: ліс законний, чи «роздутий» активістами?

Є теми, до яких мусиш повертатися, тим паче, коли з’являються нові обставини. А у цій лісовій абракадабрі  вони з’явилися, причому у дуже цікавому ракурсі… Мова йде про замітку, у якій ми з посиланням на поліцію розповіли про мужній вчинок мешканців села Вишня Городоцького району, які у день вшанування Героїв Небесної Сотні затримали лісовоз зі Самбора…

Селом прямувала машина, яка везла чимало дерева. Її затримали, викликали поліцію. Ситуація з вивезенням дерева з лісів, що навколо Вишні, відбувається не вперше… Максимально навантажений лісовоз побачили та зупинили двоє місцевих депутатів, до яких одразу ж приєднались отець Михайло, парох села, та інші. У водія стали вимагати документи на дозвіл здійснювати вирубку та вивіз лісу з цієї місцевості і спеціальні чіпи. Правоохоронці відмовились на місці складати відповідні протоколи, але зазначили, що все зроблять у відділку. Це селян обурило, адже тут було явне порушення закону. Потім стало відомо, що на лісовозі було близько 20 метрів кубічних дерева (кругляк дуба), а поряд на траві лежало ще 18 стовбурів. Це дерево, за оцінками селян, коштує немалих грошей. Громада зверталася за поясненнями до працівників лісового господарства, однак не отримала відразу коментарів. Зрештою, все закінчилося повідомленням поліції для ЗМІ, з якого ми і розпочали цю історію.

Невдовзі у соціальних мережах з’явилося офіційне трактування цієї події. «ДП «Самбірське лісове господарство» повідомляє, що стався прикрий випадок незаконного перешкоджання роботі підприємства, що проводить свою діяльність виключно в рамках чинного законодавства. Цього разу це сталося біля с. Вишня.

Місцеві жителі викликали наряд поліції до місця, де здійснювалося підвезення та навантаження лісопродукції на автомобіль фірми, яка придбала її на біржових торгах. Лісопродукція заготовлена на ділянках в кварталі 6 виділ 4 Рудківського лісництва,  згідно з лісорубним квитком № 015456 від 17.02.2020 року, та у кварталі 8 виділ 3 Рудківського лісництва, згідно з лісорубним квитком № 015434 від 03.01.2020 року. Ці рубки були призначені після лісопатологічного обстеження насадження спеціалістами ДСЛП «Львівлісозахист» та згідно з погодженням Переліку заходів з поліпшення санітарного стану лісів. На підприємстві є довідка з сільської ради про те, що лісничий Рудківського лісництва ознайомив жителів с. Вишня про заплановані рубки на території державного лісового фонду в межах сільської ради.

Залишається питання: «Хто буде відшкодовувати збитки фірмі, яка на біржових торгах придбала лісопродукцію, і автомобіль якої порожнім повернувся назад, а також приватному підприємцеві, автомобіль якого надавав послуги з підвезення і навантаження лісопродукції, який цілу добу простояв біля верхнього складу лісництва? І до якого часу так звані «активісти» будуть безпідставно перешкоджати роботі державного підприємства, навіть після представлення всіх необхідних дозвільних документів на рубки і наявну лісопродукцію. Підприємства, яке своєчасно сплачує всі необхідні платежі (а за рік це десятки мільйонів гривень) до державного і місцевих бюджетів, до Пенсійного фонду, військовий збір, які пізніше надходять на зарплати лікарів, вчителів, військових і т.д. Складається враження, що так звані «активісти» хочуть спільними зусиллями довести лісогосподарські підприємства до банкрутства». Це нагадаємо, позиція лісового підприємства. Для нас дивне інше: якщо все законно, то чому поліція відразу не з’ясувала усі обставини справи, і, якщо лісівники мають рацію, то навіщо тоді поліція роздувала тему у ЗМІ з приводу начебто незаконної деревини у Вишні?

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити