В Києві Кімака почули: районні ради, радше всього, залишаться

SambirWZ
230

В Києві Кімака почули: районні ради, радше всього, залишаться

Приємно, що наших запрошують до столиці як експертів, аби почути думку низів. Бо у нас часто так трапляється, що низів не чують, щось там понаприймають, а нам залишається потилиці чіхрати… У Києві засідала комісія української асоціації районних та обласних рад з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, на яку запросили голову Самбірської районної ради Віталія Кімака.   

ЗА ЙОГО словами, розглянули два питання: реформа місцевого самоврядування на субрегіональному рівні та вибори до районних рад. Серед інших поважних гостей були і народний депутат Віталій Безгін, член ЦВК Павло Любченко, Генеральний директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Мінрегіону Сергій Шаршов, директор з питань науки та розвитку ГО «Інститут громадянського суспільства» Анатолій Ткачук.

Як повідомив Віталій Кімак, присутні одностайно підтримали позицію Української асоціації районних та обласних рад про те, що при формуванні адміністративно-територіального устрою повинні бути враховані пропозиції місцевого самоврядування. Адміністративно-територіальний устрій України повинен складатися з трьох ланок – базового-субрегіону-регіону. Голова Самбірської районної ради в черговий раз у своєму виступі ознайомив присутніх із зверненням, яке було раніше скерував у профільний комітет та детальніше ознайомив з досвідом Самбірщини у процесах децентралізації і відносинами з ОТГ. Експерти дійшли висновку, що органи місцевого самоврядування на субрегіональному рівні повинні існувати та найближчим часом необхідно закріпити на законодавчому рівні конкретні повноваження реформованих районних рад та ресурси на їх виконання.

Зазначену тезу також підтримав Віталій Безгін, зазначивши, що зараз ліквідація районних рад може створити дисбаланс в системі управління. Окрім того, акцентували, вкрай важливо доопрацювати виборче законодавство, щоб забезпечити рівне і належне представництво громадян в радах та проведення чергових місцевих виборів на новій територіальній основі. А це вимагає комплексного підходу й щодо напрацювання інших нормативно-правових актів, зокрема про зміни до Конституції України щодо децентралізації, про адміністративно-територіальний устрій й про місцеве самоврядування в Україні. Відчуваємо, що відрядження пана Кімака на такий впливовий форум було плідним і його тези знайдуть місце в реальному житті.  Київ помітив Віталія Володимировича, хоча ми помітили його ще раніше, «влаштувавши» його на безоплатній основі на посаду нашого радника з питань децентралізації та самоврядування.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити