Владна забудькуватість

SambirWZ
160

Владна забудькуватість

Заради сміття репортер «Високого Замку» відсидів сесію до прощального Гімну, але сміття у залу так і «не внесли»

Минулого разу на політичних краєвидах Самбора ми прогнозували, що піар-менеджери міського голови Юрія Гамара знову запустять у ротацію «казку» про «працелюбного» мера та «лінивих» депутатів. Бо ті перестали дружно ходити на сесії, навіть цілими фракціями, або відряджають одного депутата з одного політичного середовища. Через те раз розпочате засідання довелося розтягнути на три порції.

Позаминулого вівторка «казку» відмінили, бо зійшлися до сесійної зали більше 20 обраних, а отже, мер має свою слухняну більшість, і товариство поринуло у «солодкий світ» дискусій та рішень. І хоч питання були здебільшого такі, без яких наш читач міг би обійтися, але репортер «Високого Замку», зраджуючи власним традиціям, чемно досидів до прощального Гімну. Бо останнім часом у повітрі витала тема львівського сміття на самбірському полігоні і на цій сесії мало б відбутися щось таке, без чого читач не міг би спокійно спати.

У «Високозамківській Самбірщині» була замітка, у якій депутат Юрій Лешкович висловив підозри, що в місто звозять неконтрольовано непотреб з обласного центру. Казав, що є люди, які машини «рахували». На думку Юрія Івановича, якщо нас так щедро засипатимуть сміттям, то нашим дітям-внукам буде непереливки. Треба сказати, що така новина викликала критику з боку прихильників міського голови, мовляв, то є чистої води наклеп. А тим часом, активісти відзняли кіно, як у Самбір їдуть автівки з львівським сміттям і начебто з чистими накладними, та вивісили у соціальні мережі. А соціальним мережам тільки те і треба – нагода попліткувати, пошукати винуватців і припіднести сміття до рівня політики. Або, скажемо так, політику – до сміття. Найбільш серйозно у тій кавалькаді думок звучала теза про те, що Львів ще два роки буде нас засмічувати, а потім всі ті гірки втрамбує, засипле землею і посадить зверху парк… На користь цій версії виступає те, що обласний центр щедро обдаровує нас статками – гроші дає на придбання техніки, а навесні маємо спорудити сортувальну лінію. Львів дає нам найбільше грошей з усіх районів Львівщини, а значить не треба бути математиком, щоб вирахувати – ми, найдурніші, приймаємо найбільше… Аналітики з антигамарового табору підраховують, що задарма необлікований непотреб ніхто не приймає, а значить – хтось бере за послугу готівочку у свою барсеточку… А після двох років захаращення міста в області начебто збудують три переробні заводи і тоді сміття Львівщина буде звозити туди. Самбір у число «щасливців» не увійшов…

На ці та інші питання на сесії мав дати відповідь міський голова Юрій Гамар, або хтось із обранців мав виступити з гнівним протестом. Треба констатувати, ні одного, ні другого. Депутати цнотливо мовчали, хоча наш репортер нагадував їм із задньої лавки: «А сміття де»? Промовчав і Юрій Гамар. Або забув, або хотів забути, хоча за день до того на засіданні якоїсь комісії обіцяв тлумачення. Здається, хотів створити комісію, яка контролюватиме завезення сміття зі Львова і навіть, подейкують, обіцяв встановити при в’їзді на полігон камери відеостеження.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар