Владний вік Івана Грися може бути дуже коротким

SambirWZ
150

Владний вік Івана Грися може бути дуже коротким

Президент України Петро Порошенко призначив Івана Грися головою Старосамбірської районної державної адміністрації. Це сталося позаминулого вівторка. Людина загалом знана у районі, бо з 2002 до 2015 років був міським головою Старого Самбора. Після поразки на чергових виборах став помічником-консультантом народного депутата України Андрія Лопушанського. 

ЗДАЄТЬСЯ, його поміч нардепові протягом трьох років і стала вирішальною під час пошуків нового очільника району. Якось так складається, що кожен народний хоче мати в «білому домі» свого вірного намісника. Таке відчуття, що то не Президент призначає голів РДА, а нардепи. Попередник Орест Бонк також був з цієї ж команди, але скінчилася його кар’єра дуже кепсько. Про це ми писали минулого разу: екс-голова сам себе визнав винним в отриманні хабара, потім попросився у відставку. Взагалі, лава запасних у пана Лопушанського дуже куценька і якщо хтось питає: «Чому Грись», то ми відповідаємо: «А хто, крім нього? Більше нікому…». Тут і відмовитися не можна було… Ми не бачимо нічого поганого у тому, що місцевими намісниками стають люди з команд народних депутатів – так, наприклад, є і на Самбірщині, де очільник – представник команди нардепа Ярослава Дубневича. Але якщо Ярослав Васильович доволі плідно працює зі своїми людьми, то тісної співпраці Андрія Ярославовича ми чомусь не відчуваємо. Хоча пан Лопушанський має тримати опіку над районом і нести відповідальність за тих, кого висуває на посади місцевих гетьманів. Саме ці люди, за логікою, восени мають і йому творити реноме на парламентських виборах…

Чи потрібна пану Грисю свіжа посада? Мабуть, ні, але це той випадок, коли від посади не відмовишся. Маємо підозру, що владний вік нового очільника Старосамбірщини буде недовгим. Крім відданості Лопушанському, Іван Михайлович має продемонструвати і відданість своєму головному працедавцю – Петру Порошенку, тобто дати високий показник на президентських виборах, а досягти цього буде непросто. Міркуємо собі так: якщо Петро Олексійович переможе, а відсоток Старосамбірщини буде низький, то це може стати причиною звільнення голови РДА. Якщо Петро Порошенко програє, то новий Президент набиратиме нову команду і пану Грисю, радше всього, там місця не знайдеться. Ні, ми нічого проти Івана Михайловича не маємо, просто прогнозуємо: цей владний вік у «білому домі» може бути дуже коротким. Ще коротшим, ніж свого часу у Мирона Пацая, який керував районом лише 9 місяців…  Є ще одна цікава обставина: з посади голови РДА, як правило, з лаврами не йдуть…

Чи вистачить йому авторитету для того, аби успішно керувати Старосамбірщиною, адже свого часу навіть маленький Старий Самбір його не обрав на посаду міського голови? Тодішню поразку можна оправдати лише тим, що люди захотіли інших змін, або авторитет переможця Ігоря Трухима виявився потужнішим. Хоча, певна річ, рядок про поразку у трудовій біографії не прикрашає пана Грися, але так воно у житті є: хтось у когось виграє посаду, щоб потім знову програти… За час мерського життя у пана Грися були і інші не конче приємні моменти, але це уже історія. Тим паче, вони зовсім не вплинули на нове призначення. І під час «інавгурації» в «білому домі» ніхто про погане не згадував, хоча у соціальних мережах балакали… Проте, варто згадувати і інші моменти: якраз за Грися Старий Самбір з сірого і непримітного перетворився у затишний та комфортний населений пункт. Місто впроваджувало немало проектів, у тому числі і міжнародних. За час своєї роботи помічником-консультантом Іван Грись нажив свіжих та цікавих знайомств, знає, у який бік відкриваються двері в ОДА, Кабміні, Верховній Раді та Адміністрації Президента. Мабуть, ці зв’язки допоможуть створити на Старосамбірщині щось грандіозне.

Дуже хочеться, щоб з приходом у «білий дім» нового очільника не розпочалися такі собі владні війни між другим та третім поверхами. Між колишнім головою Орестом Бонком та головою райради Тетяною Терлецькою дружби не було. Коли замість Ореста Едуардовича почав керувати Руслан Пупа, то владні стосунки стали  налагоджуватися. Як буде за Івана Грися, побачимо. Тетяна Іванівна декларує свою миролюбність та дипломатичність…  А взагалі, район важкий, депресивний і на останніх місцях у рейтингах уже багато літ, тому керівники просто не мають часу на такі дрібниці, як з’ясування стосунків… І надважливо не слухати всіляких порадників-нашіптувачів, бо кожен буде ректи те, що вважає за потрібне.

І наприкінці ще дещо про нового голову РДА, бо нині модно стало рахувати чужі статки, а нам мало б бути приємним те, що наш очільник – не з бідних і не буде зазирати до чужих кишень. Журналісти уже встигли раніше дослідити життєпис Івана Грися, який донедавна працював за строковим трудовим договором на постійній основі помічником народного депутата Андрія Лопушанського. У 1988-му закінчив Львівський лісотехнічний інститут і до 1998 року працював заготівельником лісу колгоспу «Жовтневі сходи». З жовтня 1998 року до квітня 2002 року був генеральним директором ТзОВ «Інноваційний парк «Смільниця». З квітня 2002 року до листопада 2015 року – міський голова Старого Самбора (член Народного Руху України). На місцевих виборах 2015 року, будучи тоді вже членом політичної партії УДАР, програв посаду. Паралельно з тим, що щось там радив Андрію Лопушанському, за сумісництвом був директором з маркетингу ТзОВ «АППЕР ДЖОБ», у якій володіє часткою розміром 5 відсотків. Головний офіс цієї фірми в Польщі. Також володіє 50 відсотками корпоративних прав ТзОВ «ІнвестБізнесПроект» та є кінцевим бенефіціарним власником ТзОВ «Салюс груп». На посаді помічника нардепа Іван Грись заробив 2017 року 61 740 гривень (у 2016 – 59 920 грн.), у фірмі «Салюс груп» за роботу за сумісництвом отримав 17 480 грн. зарплати та ще 62 776 грн. – доходу від відчуження рухомого майна. Хоча з декларації пана Грися незрозуміло, що ж він відчужив, бо земельна ділянка, нежитлове приміщення та гараж, які перебувають у його власності, вказані в декларації за 2016 рік, є так само і в декларації за 2017-й. Незмінними є і готівкові кошти, які Іван Грись та його дружина декларували у 2016-го та 2017 року: зберігає 120 тисяч гривень, 12 тисяч доларів США та 300 євро, а його дружина Оксана – 250 тисяч гривень, 8 тисяч доларів США та 5 тисяч євро. Дружина пана Грися 2017 року отримала 223 100 грн. доходу від зайняття підприємницькою діяльністю та 153 372 грн. доходу від надання майна в оренду. Вона також є власником родинного авто «NISSAN» (X-TRAIL), трьох земельних ділянок та нежитлового адміністративного будинку (площею 297,4 м кв.). Відповідно до чинного законодавства, голови місцевих державник адміністрацій не можуть займатися підприємницькою діяльністю. Тому бізнес мають комусь передати.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар