Вода у Хирові хирова…

SambirWZ
39

Вода у Хирові хирова…

І не тільки у Хирові, а й у Слохинях.  Річ у тім, що десятиліттями хирівське сміття вивозять в урочище «Широкі стаї» Слохинівської сільської ради. Ми присвятили цій темі кілька публікацій. Держекоінспекція штрафувала водія, який вивіз тверді побутові відходи із Хирова в урочище…

У ТРАВНІ Держекоінспекція встановила факт забруднення землі цинком, залізом, марганцем та фосфором. Державні інспектори вирахували шкоду, завдану довкіллю через забруднення землі на суму 13 271 грн. та за засмічення території – 88 826 грн. Старосамбірська поліція та прокуратура відкрили кримінальне провадження за фактом влаштування стихійного сміттєзвалища. А нещодавно Держпродспоживслужба взяла проби питної води. Аналізи показали перевищення показників допустимих норм шкідливих речовин. Результати долучать до кримінального провадження. Людською мовою це означає, що така питна вода шкодить здоров’ю людей.

Найцікавіше у цій історії те, що брали на пробу воду із приватної криниці міського голови Хирова Івана Голобця. І він також п’є хирову воду, або принаймні миється нею. Чоловік на посаді кілька каденцій. Каже, що завжди сміття возили у Слохині і він не може цьому дати ради. Грець із ним, нехай би пив таку воду, як йому смакує. Але чим завинили люди, мешканці Хирова і Слохинь… Такі новину розповсюдив на сайті «Передкарпатська правда» колега Йосип Маланяк. І наша газета не раз писала про то хирівське сміття та забруднення території, але одна справа – писати-штрафувати, а інша – вирішити давню проблему. Мер Іван Голубець не раз казав в інтерв’ю «Високому Замку» про те, що містечко затиснуте землями сільрад і не має площі на сміттєвий полігон. Аби не толочити воду в ступі – чи добру, чи хирову, пропонуємо зібрати щось на зразок громадських слухань на тему, як бути? Може люди щось мудре підкажуть, а якщо не підкажуть, то хоч потім не будуть нарікати на погану екологію. Після місцевих виборів уже і Хирів, і Слохині стануть однією територією, але ж проблема все одно залишиться. І хто б не став головою ОТГ, а біди треба позбуватися.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити