Воютичі перемогами не діляться

SambirWZ
218

Воютичі перемогами не діляться

Минулих вихідних у Новому Калинові фінішувала дев’ята спартакіада місцевих рад Самбірщини ім. Яр. Хомина. Таке свято спорту, здається, є лише у нас.

Врахувати бодай той факт, що мірялися силами у волейболі, перетягуванні линви, рукоборстві, піднятті гирі, шахах, шашках, настільному тенісі 24 команди, а це більше трьох сотень спортовців. Вперше взяли участь військові і команда службовців, за яку, до речі, забувши про свій владний статус, виступали голова районної ради Віталій Кімак, його заступник Андрій Бобак, заступник голови РДА Леся Лернатович, яка у чоловічій компанії вдало відіграла всі волейбольні зустрічі.

Після вступного слова і молебня настоятель місцевого храму, капелан АТО о. Ярослав Фабіровський під спів коляди “Нова радість стала” окропив усіх йорданською водою. Начальник управління фізичної культури і спорту ОДА Юрій Майборода вручив Почесні грамоти директору Новокалинівського НВК Оресту Янушевичу за виділення для спартакіади приміщень, а львівським підприємцям, нашим землякам із Зарайська Ярославу Міхняку і Волі Блажівської – Богдану Шевціву – за спонсорську допомогу. Долучилася до акції і фірма “Комп’ютерний всесвіт”, представник якої Ігор Явірський ще й брав участь у змаганнях.

Голова районної організації ФСТ “Колос” Руслан Хомин, який продовжує започатковану його світлої пам’яті батьком Ярославом Федоровичем добру справу, оголосив програму та порядок проведення поєдинків. Розпочали перетягувачі линви. І як на попередніх спартакіадах, не було жодної команди, яка б встояла проти “тягачів” з Воютич. Щоб побороти суперника, а з кожним наступним разом за канат бралися сильніші, їм вистачало кільканадцять секунд. Навіть фіналісти-верхівчани не змогли їх хоч трішки потягнути на свою половину. Третьою була команда Ралівки.

Багато глядачів спостерігали за суперництвом силачів. У рукоборстві ніхто не сумнівався у перемозі рудківчанина Сергія Рондяка, який недавно став чемпіоном вперше проведенного в Самборі турніру з сили удару. На 9-ій спартакіаді він вп’яте став переможцем, пригнувши у фіналі руку Ігоря Коновалова з Вільшаника,  який у півфіналі поборов Василя Таратуту з Гордині.

Для прискорення програми гирьовиків їм на виконання вправи давали 5 хвилин. Цей, так би мовити, регламент зіграв не на користь спортсмена з Підгайчиків Миколи Драгана. Поїхавши торік на змагання у Берлін, став там чемпіоном світу. А от на спартакіаді ім. Яр. Хомина його результат за 5 хв. був трохи меншим, ніж у Романа Мниха з Бабини. На мій розсуд, треба було цим двом фаворитам дати змогу викластися по повній програмі, щоб вони показали на що здатні. Третім був Тарас Скабельський з Нового Калинова.

У суперництві інтелектуалів змін не відбулося. Серед призерів ті ж прізвища, що і торік: шашки – Марія Куцик з Пинян, Ірина Качинська з Кульчиць і Ірина Ваневська з Воютич; Володимир Захарченко з Гордині (за команду рідного села 9 років приїжджає з Одеської обл., де зараз проживає), Ярослав Торчинович з Бабини, Іван Яловиця з Ралівки. Шахи – Василь Головчак і Степан Меличин з Воютич, Богдан Мисько і Микола Кінаш з Викіт, Орест Венгрин і Василь Антох з Рудок.

Це ж стосується і настільного тенісу. Чоловіки – Андрій Богуцький з Викіт, Павло Івасик з Блажева і Володимир Буца з Воютич; жінки – Марія Волосянська з Кульчиць, Галина Жигайло (команда держслужбовців), Ольга Іванчук з Вільшаника.

А от, де сталася сенсація, так це у волейболі. Правда, не з першим місцем. Його твердо утримує дружня команда Гордині. Але якщо на попередніх спартакіадах вона у фіналах виборювала чемпіонство з кульчичанами, ралівчанами, луківчанами, то на цей раз на герць з ними стала амбітна команда з Блажева. І хоч горяни програли, але справили хороше враження і записали в актив Чуквівської громади залікові очки.

Коли підбили результати всіх виступів, з’ясувалося, що Воютичі, які вже двічі були чемпіоном спартакіади, знову стала першими, обігнавши минулорічного володаря великого кубка – колектив Гордині. Третє місце зберегла за собою команда Рудок. Вручали  нагороди  народний депутат Ярослав Дубневич, депутати обласної ради Олег Домчак і Володимир Шведа, голова райради Віталій Кімак і голова РДА Микола Фрей.

 

Ігор ТИЛИЧКО.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар