Воютичі показали губернатору, які змивачі для автомобілів можуть воготовляти

SambirWZ
253

Воютичі показали губернатору, які змивачі для автомобілів можуть воготовляти

Анонс події, що відбувалася у п’ятницю на теренах Самбірського району, викликав зацікавленість. Щоправда, той анонс був таким недолугим, що ми собі подумали, начебто Воютицький спиртзавод запрацює, але на препарати для… корекції зору. Насправді ж, як з’ясувалося, творці інтернетівської інформації вирішили, що коли у справі замішана мережа автозаправок «ОККО», то неодмінно піде мова про окулістів і корекцію зору. Наші репортери з’ясували істину і вирішили, що вірити треба  «Високозамківській Самбірщині»…

С вого часу Воютицький спиртзавод був одним з найповажніших підприємств і не тільки на теренах Самбірщини. Але потім економічна ситуація почала диктувати свої норми життя і, як і інші підприємства, завод поволі скочувався у бідосю. А перед тим село, маючи таке підприємство, не тільки здобувало робочі місця, а й, чого гріха таїти, розбудовувалося і жило. Навіть жарт з’явився, мовляв, більшість котеджів у Воютичах виросло на спирту. Тобто, якщо будівлі в інших селах росли на фундаментах, то у Воютичах – на спирту – розшифровувати не варто.

Не будемо далі вдаватися в історію, бо це вже історія, але у п’ятницю підприємство після розмаїтих потрясінь здобуло друге дихання і отримало шанс на життя. Більше того, повернувся багаторі-чний директор Богдан Колодій. Історичними свідками оновленого життя стали голова Львівської ОДА Олег Синютка (на фото справа), голова Самбірської РДА Олег Домчак, представники «Укрспирту», яким належить підприємство, та компанії-інвестора, яка ризикнула вкласти приватні гроші у державне підприємство. Теж благородно з їхнього боку.

У Воютичах на базі спиртзаводу почало діяти абсолютно нового зразка виробництво – тут тепер виготовляють омивачі для автомобілів. Знайшлися люди, які захотіли зароблений в Україні капітал, вкладати в Україні. З’ясувалося, що підприємство здатне на старій виробничій базі, пристосованій під спирт, створити лінію з виробництва автомобільної хімії. До справи реконструкції, яку Богдан Колодій провадив протягом майже року часу, долучився не тільки колектив добрих фахівців, а й науковці. Протягом року, що минає, в переобладнання спиртозаводу інвестували понад 5 мільйонів гривень. Завдяки впровадженню нової технологічної лінії створили 32 нові робочі місця, запросивши тамтешніх селян до праці. Коли запрацюють потужніше, то роботу здобуде 160 осіб. Середня зарплата, за словами директора, становитиме 3 тисячі гривень. Можете собі уявити, яка це підмога воютичанам! Коли ж враховувати, що тут працюють цілими родинами, то вважайте, Воютичі стануть ще заможнішими.

«Це не лише відкриття нового виробництва, створення робочих місць, а й зразок успішного державного підприємства, – зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. – Водночас – це приклад приватно-публічного партнерства. Оскільки нова виробнича лінія створена за кошти приватного інвестора «Концерну Галнафтогаз», то він дав можливість державному під-приємству розпочати виробництво. Слід зазначити, що «Галнафтогаз» – це компанія, яка дуже ретельно слідкує за своїм іміджем».  Окрім цього, очільник ЛОДА зауважив, що це хороший приклад імпорто заміщення, оскільки для виробництва омивачів використовують лише вітчизняну сировину.

Зрештою, ми б хотіли, щоб люди збагнули важливість тієї події, про яку розповідаємо, – губернатори на що-будь не їдуть. Якщо очільника області запросили на таку поважну імпрезу, то, вірте, тут заклали підвалини майбутнього. Наразі всі податки від оновленого підприємства підуть у районну казну, але як тільки, зазначив війт Михайло Яремко, громади об’єднаються так, як задумали раніше, – тобто зі селами Старосамбірщини, то відрахування полинуть у казну об’єднаної громади.

 

Роман ПОГОНИЧ

Вас це може зацікавити

Залишити комментар