Воїни АТО проходять психологічну реабілітацію у Хирові

SambirWZ
211

Воїни АТО проходять психологічну реабілітацію у Хирові

У Хирові розпочав роботу Рекреаційно-оздоровчий центр, що працює у рамках державної програми психологічної реабілітації бійців АТО, яку виконує Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО. Центр створили на базі колишнього комплексу споруд Навчального закладу “Колегія отців Єзуїтів”. Мальовнича територія паркової зони – відмінне місце відпочинку.

Фахівці розробили програму психологічної реабілітації учасників – 40-годинний курс, розподілений на 14 днів, допомагає бійцям повернутися до звичного життя з новим непростим досвідом. Проведенням психологічних занять займається група кваліфікованих психологів на чолі з кандидатом  наук Віктором Вусом.

– Оскільки між поверненням із фронту і реабілітацією минає певний період, у деяких атовців спостерігаємо симптоматику посттравматичного стресового розладу, – говорить куратор служби психологів центру Віктор Вус. – Тоді вдаємося до додаткової посиленої психокорекції. Важливими та більш складними є індивідуальні психологічні заняття, на яких вчимо воїнів аналізувати свою поведінку та долати проблеми.

Крім психологічної реабілітації, яка включає проведення індивідуальних та групових зустрічей з психологами, організовують екскурсії у Львів та спортивно-оздоровчі заходи, зокрема безоплатне відвідування басейну, спортивної, тренажерної зали. Військові забезпечені комфортним проживанням, збалансованим харчуванням. До кінця року у Хирові  реабілітацію пройде ще близько трьохсот учасників АТО. Сюди приїжджають як із сусідніх районів, так зі всієї України.

Бійці АТО задоволені з умов, що їм пропонують. Перебуваючи у зоні бойових дій, могли тільки мріяти про такий комфорт та  спокій. “Найбільше тішить, що, окрім роботи з психологами, можемо користуватися тренажерами, – ділиться враженнями сержант батареї 43-їбригади Валерій Кушнірук. – Тут затишно, комфортно, усе сприяє відновленню душевного спокою”.

 

Степан СОЛЬЧАНИК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар