В Ралівці обстріляли будинок тещі львівського прокурора Мирона Тиховського

SambirWZ
209

В Ралівці обстріляли будинок тещі львівського прокурора Мирона Тиховського

Сільська люстрація?

У ніч з позаминулого вівторка на середу відбулися “бойові дії” у Ралівці – хтось обстріляв новобудову заступника прокурора Львівщини Мирона Тиховського, який свого часу був на поважних прокурорських посадах у Самборі, Старому Самборі, Мостиськах.

Начальник поліції Василь Страшівський розповів, що повідомлення про прикру подію надійшло близько другої години ночі. Група швидкого реагування прибула буквально через 4 хвилини, бо акурат були у цьому селі, однак уже нікого не застали. Правоохоронців викликав найближчий сусід, який почув шум і побачив спалах. У новобудові ще ніхто не мешкає. Найімовірніше, підкреслив начальник поліції, постріл провели з невеличкого стадіону, що за якихось 150 метрів від будівлі, з РПГ-22. На місці знайшли 2 тубуси гранатомета. Один постріл поцілив у покрівлю будинку – ушкодження незначні, а інший навіть до приміщення не долетів – упав біля тимчасової дерев’яної огорожі. За деякими даними, новобудова зареєстрована на тещу заступника прокурора Львівщини Мирона Тиховського, хоча теща тут, чесно кажучи, ні при чому. Василь Страшівський поділився з нами імовірними версіями злочину. Найправильнішою буде помста прокуророві, оскільки на тубусі знайшли надпис про прокурорську люстрацію… Хоча в самбірській поліції допускають, що то могла бути чиясь хуліганська витівка, мовляв, давайте полякаємо Тиховського. А тому зараз цікавляться усіма односельцями, які прибули із зони АТО. Допускають і якісь імовірні місцеві конфлікти…

Залишається нагадати, що наш край не такий вже й мирний… Кілька місяців тому у сусідньому селі Задністря щось подібне уже траплялося. На подвір’я підприємця Володимира Комаровського хтось уночі метнув гранату. З пошкоджень – хіба “вм’ятина” на газоні. Правоохоронці ще не вийшли на слід негідників, а потерпілий уже й не згадує…

Помста дружині прокурора?

Коли відразу після події запитували у начальника поліції Василя Страшівського, які версії розглядають, той і виклав свої міркування. Заразом ми запитали у пана Страшівського, чи не вивчають тему помсти дружині пана Мирона Оксані Андріївні, але той заперечив. Хоча ця версія з’явилася у коментарях до телесюжетів. Оксана Андріївна зазначила, що ремонт будинку провадять коштом усієї родини, що якби це була помста прокуророві, то люстрацію проводили б не уночі, а в принципі, це, допускає вона, помста їй. Нагадаємо, Оксана Тиховська керувала управлінням юстиції на Самбірщині і міністр звільнив її з посади за одноразове грубе порушення. Пані Тиховська допустила, що таке могло трапитися ще два роки тому, коли вона була звільнена, коли тривали суди з приводу її поновлення на посаді. Можна погоджуватися чи не погоджуватися з такими міркуваннями, бо можуть мати під собою ґрунт, але може то є спроба перекинути погляд з прокурорської діяльності чоловіка на діяльність дружини? Дуже хочеться вірити, що правоохоронці розслідують цю справу. Бо до кого б не були претензії – до чоловіка чи жінки, гатити з гранатометів – повне безглуздя. Новобудова не надто потерпіла – трохи пошкоджена черепиця, повилітали шибки.

І фінал…

Під час візиту на Львівщину генерального прокурора Юрія Луценка згадали і про ралівський випадок. Київський гість покепкував з понівеченої покрівлі, мовляв, не треба стріляти, а треба цікавитися, звідки у селянки гроші на таку оселю?.. Усі заступники прокурора області, у тому числі і пан Тиховський, Самбірський прокурор Михайло Дицький, у зв’язку із зміною начальсьва, написали заяви на відставку.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар