В Самборі вперше на вулиці Шевченка знесли фундамент, який в ратуші вважають незаконним

SambirWZ
38

В Самборі вперше на вулиці Шевченка знесли фундамент, який в ратуші вважають незаконним

Журналістів, як правило, запрошують на початок будівництва, на середину, чи на новосілля, а минулого понеділка – чи не вперше в житті – на знесення незаконної будови. Скажу відразу, відчуття не з приємних…

КЕРІВНИК СКП «Об’єднане» Євген Квас розповів нам, що напроти сільгосптехніки перед новобудовами підприємець Василь Кархут – мешканець Біскович, незаконно споруджує 18-квартирний будинок. Фундамент уже є… Зорієнтувався на місцевості і не збагнув, як перед іншими будинками можна зводити майже впритул багатоповерхівку і затуляти комусь сонце. Чому сусіди не бунтують, перепитали ми у пана Кваса, і почули у відповідь, що бояться… Євген Володимирович ввів у курс справи. Земля, на якій зараз ведеться будова, була в оренді з 2005-го до 2010 року, а потім, оскільки угоду ніхто не продовжував, вона стала комунальною власністю міста. І зараз згаданий вище пан, до речі, шанований на наших теренах пан, провадив не одну будову, розпочав роботи, не маючи ні права на землю, ні документів на будівництво… Директор «Об’єднаного» зазначив, що протягом тижня двічі складали акт про незаконне ведення робіт, однак пан Кархут не почув. Грейдер уже пробував валити фундамент, але лише з одного боку. Василь Васильович зреагував неадекватно – розбив каменем вікно нової техніки. У понеділок в обідню пору там були уже три наряди поліції. Правоохоронцям показали акти міжвідомчої комісії, а потім під’їхав і сам забудовник. Сказати, що був дуже емоційним – не сказати нічого. Вимагав рішення суду, мовляв, незаконні будови можна зносити лише за вказівкою Феміди. А що стосується дозволів на землю, то, за його словами, ще у березні подав документи в ратушу, а їх не розглядають, тому адвокат готує заяву у прокуратуру щодо бездіяльності влади. Пан Кархут пояснив, в тому числі і правоохоронцям, чому не розглядають його заяву? Каже, що земельна комісія вимагає хабар. Голова земельної комісії міськради Юрій Лешкович, який нагодився на цю подію, зажадав пояснень. Коли Василь Кархут збагнув, що потрапив в халепу, то сказав, що один з депутатів міськради начебто розповів йому, як треба вирішувати такі питання – через гроші… Тому товариство звинувачення з пана Лешковича зняло, а вже потім він пояснив нам, що окремі члени земельної комісії свідомо ігнорують засідання, тому практично неможливо розглядати земельні питання. Ще й карантин з його безлюддям додався… Один з юристів ратуші розтлумачив нам, чи потрібне рішення суду для знесення незаконної будови? Потрібне лиш в тому випадку, коли власник землі чи орендар будує щось без будь-якої технічної документації. Якщо земля, на якій зводить будинок Василь Кархут, не його, а комунальна, то будь-яке будівництво відразу вважається незаконним.

Підігнали грейдер. На подію зійшлося немало люду, бо насправді такого ще не бачили. Одні говорили, що треба наводити порядок, бо якщо кожен почне будувати де заманеться, то навіщо тоді влада? Інші були на боці забудовника, мовляв, нехай спочатку знесуть всі інші незаконні будови олігархів, а тоді вже тут… Євген Квас мав свої пояснення з приводу нашого запитання: за яким принципом і у якій почерговості будуть зносити незаконні самобуди? Будемо, каже, виявляти і зносити… Додав, що поки він керує в комунальному підприємстві, а керуватиме ним довго, незаконних будов не буде.

…На шляху грейдера то стояв, то відходив у бік Василь Кархут. Глядачі навели на подію «вічка» своїх мобілок. Але потім пан Василь сам заявив, що призупиняє будь-які роботи на об’єкті до з’ясування ситуації… Ми збагнули, що «кіна» не буде, і покинули місце «бойових дій». Та буквально через годину Євген Квас повідомив нам, що фундамент таки зрівняли з землею. Якими далі будуть дії добродія Кархута, сказати не можемо, але у цій ситуації влада не відступила. Бо якби відступила, то ми б перші написали: навіщо туди пхалися?

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити