В Самборі не всесвітній коронавірус, в Самборі корона вірус політичний…

SambirWZ
36

В Самборі не всесвітній коронавірус, в Самборі корона вірус політичний…

Минулого четверга в самбірській мерії влаштували пресконференцію, головною темою якої, за нашим міркуванням, став коронавірус. Міський голова Юрій Гамар як журналістам, так і у своєму хвилинному зверненні до містян, спробував спростувати чутки про те, що місто опиняється на грані інфекційного колапсу. Хтось, ймовірно, перед виборами, розпускає чутки, сіє паніку, мовляв, закривають ратушу, відтак – припинять роботу ринку, автотранспорту і так далі… Кожен може захворіти, незважаючи на те, де працює, а тому норм карантину треба дотримуватися, каже мер, зазначаючи, що ситуація під контролем… Зрештою, в «білий дім» давно людей масово не пускають і ніхто з того ні трагедії, ні політики не творить.

Ніхто з відділу освіти не захворів. І Богу дякувати…

МИ ТЕЖ писали про певні обмеження, а тому попросили уточнити, що значить не приходити у владний дім без особливої потреби? Юрій Гамар почав з дуже далекої дистанції: десь на якійсь вулиці майстри лагодять дитячий майданчик, щось там зрізають, а люди вдарили на сполох, телефонують на «гарячу лінію», приходять в ратушу… Чи є це питання нагальним, коли майстри знають, що роблять, риторично перепитував пан мер. Згадував також ситуації, коли десятиріччями не вирішувалося те чи інше земельне питання, але зараз, коли карантин, скаржники вважають за потрібне приходити в ратушу. Чи це на часі – знову риторично перепитав нас міський голова. Ми, зрештою, його розуміємо… Будь-що недобре, сказане про коронавірус, повертається до нього устами опонентів, які не гребують у великій кількості заслаблих побачити вину мера. Для нас це не дивно. До жовтня діюча влада буде винна у всьому, навіть якщо вона ні в чому не винна. Чи, можна подумати, якби містом керував хтось інший, а не Юрій Гамар, коронавірусу не було б? Люди масово ходили б у масках на відстані два метри один від одного? Чи кафе не відрилися б? Чи забав не проводили б? От скільки було галасу, може й оправданого, з приводу відкриття у Самборі відділу освіти! У понеділок ми поцікавилися у чиновників, скільки учасників того дійства вхопили коронавірус? Нас запевнили – жоден. Але якраз відділ освіти став тим «каменем», яким кидали у бік ратуші. Офіційна статистика коронавірусу на початок тижня така: у Самборі, де густо поселений народ, де багато контактів і де керує Юрій Гамар, – 151 випадок з часу карантину. На Самбірщині, де окремі села, де люди не тиснуться на одному квадратному метрі і де нема Юрія Гамара, – 104 випадки. Погодьтеся, різниця невелика… Але політичний підтекст зберігається.

Колеги перепитали у мера про ще одну ситуацію. Коли людина відчуває неприємні симптоми, звертається до лікаря і з’ясовується, що її навіть ніде покласти, бо усі шпиталі забиті хворими… Це справді проблема, але Юрій Гамар знову розповів про процедуру: розпочинати треба з сімейного лікаря, який далі продовжить протокол лікування або самоізоляцією, або шпиталізацією.

Квас добрий, бо чужий?

ПОТІМ ми дивним чином перейшли в СКП «Об’єднане» – просто одному з журналістів у час коронавірусу цікаво стало після тривалого часу перебування на посаді керівника Євгена Кваса, звідки він взявся в Самборі? Юрій Гамар розповів про те, як багато робиться в місті у плані комунальному, а потім підвів риску: добре, що взяли чужого на керівну посаду, бо він новим поглядом оцінив господарку міста і нікому в ласку не стоїть… А відтак перейшли до сміття. Не секрет, що останніми місяцями в регіоні маємо таку собі напругу поміж міської та районною комунальними структурами. Районна в особі Володимира Коваліва вважає, що пан Квас свідомо робить пакості Самбірщині, не приймаючи сміття. У місті мають свою правду, якою і поділився міський голова. Нехай би, каже Юрій Петрович, пан Ковалів пішов собі до магазину купити буханець хліба без грошей, а потім, скажімо, телефонував на «гарячу лінію» і скаржився, що без грошей хліб не віддали… Так і тут, районне підприємство винне комунальникам міста 84 тисячі гривень на складування сміття на полігоні. Більше того, у червні минула дія відповідної угоди між двома підприємствами про приймання сміття і навіть нема юридичних підстав чимось докоряти пану Квасу… З цього приводу мер мав розмову з керівниками району Іваном Ільчишиним та Андрієм Бобаком…

Не могли не упустити і теми, яку розганяють нині в інформаційному полі – Самбір опинився в числі тих міст, які можуть не виконати дохідну частину бюджету. Якщо вірити офіційним ЗМІ, наповнюємо казну лише на половину і виконання річного бюджету під знаком запитання. Юрій Гамар дав зрозуміти, що цю ситуацію припідносять опоненти, хоча всі знають, що більше двох місяців під час оголошеного карантину практично ніхто не працював. Відповідно – не до податків було. І така боргова ситуація скрізь, а не тільки в Самборі. Але, якщо не станеться якихось катаклізмів, то до кінця року, можливо, і вдасться вирівняти ситуацію – це був оптимізм від сера. А ми свого додамо. У всі часи чиновники пишалися тим, як вони виконують бюджет, якщо він виконується сам, або картали себе, якщо надходжень мало. Дурня це все! Ніколи чиновник не виконував ніякий бюджет, його наповнювали платники податків і владного впливу на цей процес практично нема.

Наприкінці пресконференції мер згадав депутатів, які не приходять на сесії, хоча свідомі приходять і рішення рада приймає. Сподівається, що прийдуть і наступного разу. Понарікав на необгрунтовані «домагання» з боку опонентів, зокрема, зазначив, що плідна робота з депутатським корпусом у нього лише протягом трьох останніх років, а два перші – депутати перетягували політичну линву. Роботи з благоустрою міста будуть продовжуватися, хоча його ворогам це не подобається.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити