Втеча з ізолятора поліції: як все було…

SambirWZ
260

Втеча з ізолятора поліції: як все було…

Звістка про надзвичайну пригоду – втечу трьох підозрюваних з ізолятора тимчасового тримання Самбірської поліції, стала надбанням всеукраїнським. Попереднього разу ми обмежилися лише короткою інформацією…

Начальник відділу поліції Василь Страшівський, з яким поспілкувалися телефоном, позаяк їхав до Львова, схоже, був втомленим численними інтерв’ю на цю тему. Хоча повідав нам, яким чином відбувається передача підозрюваних та приміщення ІТТ з одних рук в інші. Зміна з трьох правоохоронців має прийняти все, у тому числі і тимчасових обивателів, у попередньої зміни і задокументувати. Кожного ранку перед восьмою, коли пан начальник уже на роботі, доповідають йому, що все гаразд. Так було і  того недільного ранку, хоча в неділю у начальників вихідний і вони не приходять. Василь Степанович прийшов… В обов’язки керівника відділу поліції не входять оглядини ізолятора. І тут проявилося те, що називається службовою халатністю: три поліцейські зміни, які заступали, у приміщення ІТТ не зайшли, а вдовольнилися оглядом кімнати у вічко. На ліжках імовірних злочинців уже не було. Втікаючи, вони залишили на лежаках “муляжі”. Тобто, якщо зиркнути у вічко, складається враження, що обивателі чемно сплять… Чому не відкрили, чому не побачили порожнечу, розбирається прокуратура – відкрито кримінальне провадження. Тієї ночі періщив  дощ, а тому, за словами пана Страшівського, підозрювані могли протягом кількох годин розібрати шматок стіни і втекти. До слова, такий же випадок був на початку 90-х. І все ж, як їм вдалося вивалити отвір, поняття не маємо.

Одного затримали у Самборі і головний поліцейський вдячний людям, які допомогли. Іншого взяли у Старосамбірському районі, де він прописаний, а третій утік і наразі розшукують. Пан Страшівський твердить, що у поліцейських колах такий трафунок вважається надзвичайним, хоча у правоохоронних структурах не є рідкістю. Але самбірська подія здобула великий резонанс. Чи “полетять голови” і  які “полетять”, залежить від Міністерства.

На одному з телеканалів було інтерв’ю потерпілого у справі, яку провадять проти втікачів. Пан Олег сказав, що переживає за себе, і  сім’ю, бо, не виключено, підозрювані, які свого часу напали на його помешкання, можуть повернутися. Точніше, один з підозрюваних. Василь Страшівський не поділяє цих страхів.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар