В хоспісі села Сіде уже десять мешканців, а у день Святого Миколая відкриють двері сивій старості

SambirWZ
205

В хоспісі села Сіде уже десять мешканців, а у день Святого Миколая відкриють двері сивій старості

Не так давно ми розповіли, що хоспіс у селі Сіде ось-ось прийме перших пацієнтів. Але це “ось-ось” затягнулося трохи на довше. Бо не так просто було розпочати новий лікувальний заклад, провести капітальний ремонт, навчити колектив працювати у зовсім іншому середовищі. Уже мовчимо про купу організаційних моментів, які треба було долати, наче недосяжні вершини. І хоч не менша купа організаційних моментів ще попереду, але якщо керівник хоспісу Тарас Струк пройшов все те, що пройшов, то й надалі загартованість йому допоможе.

У кількох словах Тарас Миронович розповів про перших мешканців. Старенькі, хворі і кволі, але, судячи з усього, дуже задоволені тим, що тут тепло, дають їсти, а колектив дуже привітний. До речі, з приводу “їсти”. Пан Струк каже, що харчів дають за нормою хоспісу, але обивателі кажуть, мовляв, забагато. Приємно їх вражає і обслуговування. Головний лікар твердить, що на зміні наразі дві санітарки і медсестра, які навіть біля хворих втомлюються, позаяк ті потребують постійного догляду. Проте, кількість однаково буде збільшуватися. Телефонують навіть з інших районів з бажанням поселити у нас своїх пацієнтів, однак наразі чекають зі Самбірщини.

Як і у всьому новому, хоспіс потребує допомоги меценатів. Багато всього треба, а у вас вдома може бути ще добротна, хоч і вживана побутована техніка, розмаїтий інвентар, яким ви можете поділитися. Як одного разу ми влучно підмітили, не треба зарікатися від хоспісу… Тому ця поміч – свята справа. Ми дамо вам зараз номер телефону заступника головного лікаря Олени Парійчук, з якою проконсультуйтеся, чи ця річ, яку будете пропонувати, справді потрібна немічним хворим – 067-949-22-74.

З останніх новин з хоспісу: зараз там перебуває уже десять літніх людей. Ніби кількість невелика, але контингент такий, що навіть не усі працівники можуть витримати стиль такої складної роботи. І друга новина – ми напередодні Святого Миколая, а старенькі люди, як діти, люблять подарунки. За словами головного лікаря Тараса Струка, 18-19 грудня у хоспісі буде День відкритих дверей. Кожен, хто захоче, може приїхати у гості до немічних людей. Від себе додамо: не пасує з порожніми руками. Є потреба у постельній білизні, миючих та дезінфекуючих засобах, памперсах і всьому іншому. Ми звертаємося до щирих серцем людей саме у ці дні заїхати у гості, бо там лежать наші з вами батьки, дідусі та бабусі, для яких будь-який прояв уваги та поваги – уже подарунок.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар