Від однієї громади – один депутат

SambirWZ
168

Від однієї громади – один депутат

Іншої топ-теми тижня, ніж децентралізація годі й придумати. Всі знають, що щось грандіозне має статися, але що саме – мало хто. Та й ми крупиця за крупицею збираємо більш-менш достовірні прогнози.

З останнього. За перспективами, які диктує Київ, одна об’єднана громада має мати одного депутата обласної ради. І нема значення, чи у цій громаді буде 10 тисяч мешканців, чи тридцять. Якщо Самбірщині вдасться відстояти 5 ОТГ – Самбірську, Новокалинівську, Рудківську, Ралівську та Бісковицьку, то шанси мати в обласному парламенті аж 5 депутатів обласної ради – це реальність і серйозне лобі. Не знати, чи у майбутньому збережеться така територіальна одиниця як район, але відчуваємо, що найбільш впливовим на політично-господарській карті будуть залишатися обласні депутати з їхніми великими можливостями, тому боротьба за стілець обранця може бути серйознішою, ніж боротьба за посаду голови громади…

Хоча поруч з тим, міркуємо собі, у прикрій ситуації опиняється Самбір. Якщо за умови 5 ОТГ місто стане окремою громадою, то здобути серйозний розвиток йому буде вкрай важко. Якщо у Києві не почують низів і залишать на Самбірщину три громади, то Самбір буде змушений взяти під свою опіку усі села в межах від Волі Блажівської до Волі Баранецької. Тоді як у місті, так у селах, що увійдуть у Самбірську ОТГ, толку буде небагато, бо і в містян, і в селян назбиралося дуже багато проблем. І водночас, якщо діючі нині громади приєднаються до якоїсь однієї, наприклад, Воютичі, Стрілковичі, Воля Болебанецька, інші, до однієї Бісковицької, то справу виграють, бо мають законне право. Водночас обійдуть і норми про примусове приєднання.  Те, що ми пишемо зараз, не сприймайте як факт доконаний, бо то лиш прогнози. Насправді, спрогнозувати хоч щось у сучасній Україні практично неможливо.

Ще один момент, яким з нами поділився Віталій Кімак. Столиця обіцяла місцеві вибори у нових громадах приблизно на весну. Для цього законодавці мали алярмовим порядком прийняти відповідні закони та зміни до Конституції. Проте, уже перший законопроєкт провалили. Він стосувався доповнень щодо об’єднань громад. Після цього провалу рухатися далі не можна, а відтак справа потрапила у довгий ящик. Через те, прогнозують фахівці, вибори, найімовірніше, відбудуться за графіком – восени наступного року. Одначе, повторюємося, в сучасній Україні навіть неможливе може стати можливим.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити