Війна на сході перенесла день народження мирного Старого Самбора на невизначений період

SambirWZ
213

Війна на сході перенесла день народження мирного Старого Самбора на невизначений період

Ми вже звикли, що кожного року на літнього Святого Миколая у Старому Самборі празник – день народження міста. У різні часи його по різному відзначали, але все ж якусь “мітку” ставили. Трохи раніше ми спілкувалися з міським головою Ігорем Трухимом і відчули, що він з певних причин не проти цьогорічне свято пропустити.

Хоча з розумним виглядом ми давали поради на кшталт урочистої сесії міськради з пошануванням порядних містян, з вдячністю воїнам АТО, волонтерам, з Богослужінням за здоров’я мешканців, з дитячим концертом для батьків, чи спортивними змаганнями, а ввечері – обіцяна дискотека для молоді. Можна було б запросити і польських партнерів, яких у старосамбірян немало. Ми розуміємо, що святкування “на широку ногу” – дорогоцінне на даний час, а міський голова, за нашими даними, не має свого бізнесу, яким хоч якось підпер би витрати. Може не хотів упрошувати підприємців підсобити, але відмова від святкування дня міста, судячи з відгуків, містянам не надто сподобалася. Тим паче, Ігор Станіславович перший рік при владі і мав би ще догоджати землякам.

Може б це зосталося непоміченим, але в Інтернеті з’явилися роз’яснення мера з цього приводу. У своєму зверненні він зазначає, що “зараз не час для святкувань – напружена ситуація в державі, коли ворог зазіхає на нашу незалежність, територіальну цілісність та суверенітет, вперто не визнає наше право на існування як нації зі своєю мовою, історією, звичаями та традиціями. Всі сили та молитви українського народу спрямовані на захист своєї землі. Тож масових урочистих заходів з нагоди святкування Дня міста на даний час не передбачається. Адже багато містян воює на передніх рубежах і не боїться заглядати смерті в очі. Багато старосамбірчан надають посильну допомогу на фронт, таким чином по шматочку будуючи перемогу над імперією зла. Ще святкуватиме наша земля і наше місто, коли вдасться прогнати окупанта і стати господарями на своїй землі. У випадку стабілізації ситуації на сході країни адміністрація міської ради розглядає можливість проведення святкування з нагоди Дня міста разом з іншими державними святами, які ще попереду”. А потім побажав миру, спокою і процвітання Старому Самбору.

Може б і пасувало таке звернення і було б актуальним, якби Старий Самбір, не дай Боже, був окупований зайдами, але в мирному та спокійному містечку можна було б влаштувати людям маленьке свято. Ми ж не відмовляємося від своїх днів народження, бо на сході йде війна. Хоча шанобливо ставимося і до точки зору міського голови, але судячи з подій на сході України, протистояння закінчиться не скоро, тому і день народження Старого Самбора, радше всього, переноситься на невизначений період.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар