Військова МСЕК деяким воякам каже: чого ви сюди приїхали?

SambirWZ
238

Військова МСЕК деяким воякам каже: чого ви сюди приїхали?

В останні дні минулого тижня відбулося засідання представників різних служб, які відповідають за комфорт вояків АТО вдома. Вів зібрання голова Самбірської райради Віталій Кімак, який і поділився потім з нами своїми враженнями.

Найперше, про те, що чи не найбільше переймає – земля для вояків. Так ось, на території району солдатам надали 167 дозволів на відведення земельних ділянок під будівництво, садівництво та ведення особистого селянського господарства. Фактично надано, станом на ці дні, 6 ділянок під садівництво, 29 – під особисте селянське господарство та 2 – під будівництво житла. Крім того, на Самбірщині зарезервували для воїнів АТО 17 земельних масивів загальною площею 188 гектарів. Здається, з таким розмахом жоден боєць не повинен бути ображеним. Хоча образи загалом виникають у інших місцях. Наприклад, нашу редакцію турбують воїни, які мають право на реабілітацію в одному з відомих санаторіїв Трускавця, проте нема того ставлення до них, на яке сподівалися… І на цю тему також говорили на засіданні комісії в районній раді і, якщо не зміниться ситуація на краще, то, звісно ж, вояки тер-піти не будуть. Якщо держава гарантує їм такий відпочинок, то вони мають право скористатися ним сповна і жодних утисків з боку адміністрації санаторію не повинно бути. Доволі нахабне ставлення до воїнів, які приїжджають у Львівський військовий МСЕК виробляти право на інвалідність. Одна з відповідальних працівниць «білого дому», яка супроводжувала бійця на ту ж таки комісію, розповідала, що була  шокована тим, як військові медики ставляться до вояків. Ну, як інакше коментувати висловлювання, мовляв, чого ви сюди приїхали… Коли наша чиновниця зробила зауваження, то почула у відповідь: а ви, мамочко, взагалі вийдіть звідси…

В «білому домі», як ми писали раніше, діє так зване «єдине вікно» – окремий кабінет, куди мають приходити солдати зі своїми проблемами. Приходять. Здебільшого їхні біди стосуються соціальних допомог, проблем реабілітації, працевлаштування, та ба, навіть проблем розлучення. Дехто не може вчасно отримати статус воїна АТО. 27 таких звернень прийняв офіс народного депутата Ярослава Дубневича в Самборі. Триває листування з Міноборони. Хоча нам стало відомо і про інше. Деяким воїнам самі ж командири військових частин на сході  гальмують процес видачі документів. А все, виявляється, тому, що на фронті ці бійці поводилися неадекватно, пиячили, дебоширили і так далі. Видно, і таке буває, зрештою, невідомо, як би кожен з нас поводив себе там… Один із священиків, який у ролі капелана був на сході, розповідав, що і з духовною місією там непросто. З одного боку, вояки начебто хочуть, аби поруч був духівник, але є і такі, особливо з незахідних областей України, які відмовляються від духовної допомоги, більше того, запитують: чого ви сюди приїхали, треба було приїжджати раніше… Хоча, що тим хотіли сказати, важко збагнути.

Допомогу воякам АТО влада продовжить і у майбутньому.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар