Гадюки прокинулися…

SambirWZ
207

Гадюки прокинулися…

Не так давно мешканець Бачини розповів, що побачив на своєму обійсті гадюку. Якось з трудом її позбувся, але перестраху було немало. Ще одна новина з соціальних мереж – рептилія з’явилася на подвір’ї мешканки Старого Самбора. Якщо раніше непрохані гості вдовольнялися мешканням в лісах, то тепер нахаби лізуть до осель. Щось у природі побурикалося… На всяк випадок, будьте обережними, бо з кожним роком гадюки все більше лютують…

ЧОМУ плазуни дедалі частіше приповзають до людських осель? Науковці кажуть, що  виною стало значне потепління і збільшення кількості біля осель мишей та інших дрібних гризунів, що є головним харчем гадюк.

Щороку в Україні фіксують по кількасот нападів гадюки на людей. За словами фахівців, зустріч із нею особливо небажана навесні й на початку літа. Отруйні плазуни саме шукають пари – вони нервові та агресивні. Краще її не чіпати, обійти подалі, і перше правило – ніяких різких рухів. Практично у всіх випадках змія ніколи перша не нападе на людину. Тому треба завмерти на деякий час, поки сама не сховається.

Якщо ж «спілкування» з гадюкою уникнути не вдалося і змія таки вкусила, фахівці радять не панікувати. Зайвий адреналін одразу піднімає тиск і організм швидше засвоює отруту. Безперечно, найперше слід доставити потерпілого до шпиталю. Якщо ж до медиків далеко, спробуйте самостійно нейтралізувати отруту…

Головні симптоми – це біль, слабкість і починається набряк. Якщо укус був у частину тіла, яка знаходиться близько до голови – це вкрай небезпечно. Людину треба покласти на землю. Якщо є можливість, відсмоктати цей яд, зробіть, якщо ні – треба взагалі не рухатися, а жертву нападу варто напоїти кількома літрами води чи чаю.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити