Галина Страшовська попросила не заважати медикам… оздоровлювати ситуацію

SambirWZ
228

Галина Страшовська попросила не заважати медикам…  оздоровлювати ситуацію

Мабуть, у Рудках більше не буде закликів перекривати дорогу, щоб врятувати лікарів

Пригадуєте, кілька тижнів тому ми писали про те, що громадські та політичні організації Рудок вирішили захистити своїм зверненням до районної влади місцеву медицину. Схоже, захистили… З центральної лікарні висадився туди одного разу десант, порахували медиків на робочих місцях і хворих – у ліжках і залишилися геть згіршеними. Кажуть, за наслідками цієї “ревізії” головний лікар тамтешнього шпиталю позбувся посади. 

Але з цього приводу в містечку відбулася позачергова сесія міськради. Головним доповідачем став заступник голови райради Андрій Бобак, який більше години розповідав рудківським депутатам усе, що знає про реформування медицини взагалі… Зрештою, Андрій Іванович і сам, можна сказати, терпить від тих реформувань, бо його вже другий раз хочуть знімати з посади дитячого хірурга, на якій він працює за сумісництвом. Тобто, керує в “білому домі”, а у вихідні веде прийом дітей. Не так давно ледь знову не опинився під скороченням. Але він, як нам здалося, попри монотонність виступу, доніс головну думку – Рудківська лікарня буде жити і має шанс “вміститися” у виділену суму, коли всі села довкруж Рудок створять  об’єднану громаду і кошти на лікування підуть у Рудки. Потім пан Бобак відповів ще на кілька запитань, які загалом не надто стосувалися того, як рятуватися у час безгрошів’я. Сказав своє слово і міський голова Іван Лозинський, трохи посперечавшись із одним із ветеранів медицини. Пану ветерану здалося, що його начебто назвали провокатором ситуації. Ми не знаємо, хто там кого і на що провокує, але знаємо точно, що під ратушею медики уже збиралися – начебто від мера  щось залежало, і навіть не раз йшлося про те, що перекриватимуть дорогу на знак незгоди з реформами у рудківській медицині. Ну, якщо захищати ту медицину, яку побачили “ревізори” зі Самбора, то її нічого й захищати… Ми чекали виступу виконуючої обов’язки головного лікаря Галини Страшовської, бо якщо хтось і буде проводити реформи, то, мабуть, це доведеться роботи саме їй. Вона раніше була начмедом, тепер – виконувач обов’язки головного лікаря і, за її словами, ніхто головним у Рудках не хоче бути. Треба сказати, за усі останні роки, відколи товчемо тему зарплат для медиків, я чи не уперше почув справді розумний та виважений виступ лікаря. Пані Страшовська не ґнирала на тему: дайте нам гроші, а ми самі знаємо, що з ними робити. Вона розповіла про те, яку модель буде впроваджувати її лікарня, аби вона стала ефективною, аби сюди їхали люди лікуватися, але попросила полі-тиків та громадських діячів не нагнітати ситуації, бо трудовий колектив сам дасть собі раду. Хоча пані Галина потім сказала нам, що заслуга активістів у тому, що вони прискорили процес реформування. Натякнула на те, що колектив треба омолоджувати, бо на давніх авторитетах нині далеко не заїдеш. Згадала, що у них якраз і є ті 15 пенсіонерів, яких можна скоротити без особливої шкоди для здоров’я пацієнтів. Одне слово, як ми збагнули, абсолютно здоровий колектив лікарні зі здоровим поглядом пані Страшовської на реформу дасть собі раду сам – без сторонньої помочі, преси і влади. Ну, і слава Богу…

Роман ІВАНЧУК.

А тим часом…

 

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин недавно повернувся зі столиці, де мав 20-хвилинну розмову з міністром фінансів, з них десять хвилин – на тему грошей для бюджетних установ Самбірщини – нас там уже знають. Важко сказати, чи спрацюють обіцянки пана міністра, але оптимізації ніхто не відміняє… А що в медицині планує оптимізувати мер Самбора Юрій Гамар, читайте наступного тижня.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар