Головний капелан України оглянув місце, де, ймовірно, буде реабілітаційний центр

SambirWZ
180

Головний капелан України оглянув місце, де, ймовірно, буде реабілітаційний центр

Кілька місяців тому на сесії Самбірської міської ради йшлося про те, щоб освітянські приміщенні на вулиці Чайковського передати греко-католицькій громаді задля створення там християнської школи та садочка. Проте, до депутатів прийшли православні отці і попросили ту ж територію для створення реабілітаційного центру. Обранці  згоди не дійшли, а тому питання перенесли на пізніше… Ми собі думали, що на цьому все і зупинилося…

Однак минулого тижня до редакції звернувся намісник монастиря ігумен Іоан (Йоник) з міркуваннями, які хоче донести до влади та громади. Твердить, що коли читати ЗМІ, то у них відверто проявляється неприязнь до людей, які роблять собі кар’єру чи бізнес на війні, на чужій крові та втратах, не звертаючи уваги на тих, хто уже місяцями та роками, сидить в болоті, холоді, а почасти – в голоді, відстоюючи гідність та цілісність України. Одні загинули, інші – щодня очікують завтрашнього присуду долі… Комусь пощастило вижити, але вони залишаються скаліченими як тілесно, так і морально. Повертаючись додому, терплять і від людської байдужості. Ігумен Іоан відстоює зведення реабілітаційного центру для вояків АТО. Ідею підтримують постраждалі від Чорнобильської катастрофи та ветерани Афганістану. Цю благородну справу хочуть звершити ченці Свято-Введенського монастиря, капелани українського війська, які нещодавно повернулися з Авдіївки, – ієромонах Платон та ієромонах Євстафій. За свої труди та відданість вони нагороджені медалями “За жертовність та любов до України”. Не буває такого дня, щоб вони не зв’язувалися зі своїми побратимами на сході чи їхніми родичами. Ідею реабілітаційного центру підтримують вояки на передовій, самбірські сапери та хіміки, “Братство Святителя Павла Конюшкевича”, благодійна організація “Святої Трійці”, Спілка учасників бойових дій, всі храми УПЦ КП Самбора і просять владу та громаду не бути байдужою до ініціативи.

А у неділю у Самбір приїжджав головний капелан АТО о.Олександр Медвєдєв і після того, як у храмі Павла Конюшкевича відслужили Богослужіння разом з отцем Олександром Швецем, він звернувся до громади з болючою розповіддю про війну на сході. Парафіяни добре сприйняли новину про реабілітаційний центр, а потім оглянули місцину, яку  хочуть освоїти, мали зустріч з міським головою Юрієм Гамаром і, за словами о.Олександра Швеця, розмова була плідною, знайшли спільну точку зору і порозуміння.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар