Головний рабин України приїжджав в Самбір на власний розсуд?

SambirWZ
31

Головний рабин України приїжджав в Самбір на власний розсуд?

Серпнева подія у Самборі – приїзд двох патріархів Епіфанія та Святослава Шевчука – найвищого єврейського релігійного очільника Києва та України Якова Дов Блайха, мала б увійти в історію. Бодай би з тієї простої причини, що зібрати таких авторитетів в одному провінційному місті і в одному місці доволі складно, але ініціаторам це вдалося.

ФОРМАЛЬНОЮ причиною стало освячення пам’ятника 17 борцям за волю України, похованих на території колишнього єврейського цвинтаря. Неформально – це мало стати початком суспільних перемовин про гідне пошанування усіх, хто похований на цій території у роки війни. Нагадаємо, предметом попередніх перемовин були три хрести на цій місцині. Один з них акурат перед освяченням перенесли на міське кладовище, два інші залишилися. Сторони мирно розійшлися в очікуванні подальших дій. І ми б тихо чекали отого «подальшого», але минулого тижня у вільному доступі з’явилася інформація, яка нас трішки здивувала. Ми не будемо її коментувати, але, схоже, єврейські громади не зовсім згідні з тим, що відбулося у Самборі. Цитуємо:

«Заява Єврейської конфедерації України з приводу проведення церемонії відкриття 21.08.2019 року пам’ятника “Героям ОУН-УПА” в місті Самбір Львівської області в Україні.

Всеукраїнська спілка громадських організацій “ЄВРЕЙСЬКА КОНФЕДЕРАЦІЯ УКРАЇНИ” вшановує пам’ять безневинних жертв Голокості, сповідує неприпустимість повторення такої трагедії ніколи знову і цим заявляє про своє дистанціювання від церемонії відкриття 21.08.2019 року пам’ятника “Героям ОУН-УПА” в місті Самбір, Львівської області в Україні.

Керівництво ЄВРЕЙСЬКОЇ КОНФЕДЕРАЦІЇ УКРАЇНИ звертає увагу широкого загалу на те, що рішення взяти участь у зазначеній вище церемонії, прийняте Головним рабином Києва та України Яковом Дов Блайхом на його власний розсуд, жодним чином, не пов’язане з діяльністю та/або рішеннями ЄВРЕЙСЬКОЇ КОНФЕДЕРАЦІЇ УКРАЇНИ.

З повагою, Борис Ложкін, Президент, Голова Президії ВСГО ”ЄВРЕЙСЬКА КОНФЕДЕРАЦІЯ УКРАЇНИ”. Борис Фуксманн, Почесний Президент, Член Президії ВСГО ”ЄВРЕЙСЬКА КОНФЕДЕРАЦІЯ УКРАЇНИ”.»

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити