Громадські активісти визнали, що У ВІДДІЛІ ОСВІТИ ПРАЦЮЮТЬ ЧЕСНІ ЛЮДИ, але вибачень не просили

SambirWZ
286

Громадські активісти визнали, що у відділі освіти працюють чесні люди, але вибачень не просили

Напередодні нового навчального року міський голова Самбора Тарас Копиляк об’їхав усі заклади з тим, щоб подивитися, як вони  готові прийняти дітей. Залишився задоволеним  і  висловив вдячність батькам школярів і педагогам за літню роботу. А ще зазначив, що коли порівнювати стан закладів, які він приймав, з тим, що є зараз, – то небо і земля.

Встигли поміняти немало вікон, дверей, попровадити потужні ремонти, зокрема, у першій, десятій, третій школах, мінятимуть покрівлю у четвертій. Окремо згадав гімназію, у якій туалети на початку каденції були такі, що сором увійти, тепер же все відремонтували. Особлива гордість міста – фасади СШ №1 та №10. Якщо і наступних років такими темпами провадити ремонтні роботи у навчальних закладах, то з часом  матимемо заклади європейського зразка, резюмував міський голова.

Але в історії з ремонтами шкіл є ще одна “біла пляма”. В грудні минулого року в ратуші вчинився скандал. Одна з громадських організацій мала підозру, що у навчальних закладх на ремонтах хтось собі гріє руки. Зрештою, навіть не хтось, а ледь не керівник відділу освіти Наталія Юзвяк. Активісти домагалися створення комісії і ретельної перевірки. Комісію створили, вона попрацювала, а ми обіцяли читачам розповісти про результати ревізії. Проте, минав час, а на наші прохання до різних чиновників,  документ ніхто  не продемонстрував. Тому, коли прийшли на прес-конференцію, то саме час був поскаржитися міському голові  на те, що документ чомусь приховують. Мер зазначив, що ніхто з цього не робить таємниці і буквально через кілька хвилин журналістам продемонстрували висновки комісії, до якої входили і представники влади, і громадські активісти. Ми не будемо втомлювати читача кількома листками тексту, а лише констатуємо підсумок: зловживань не виявлено. Іншими словами, громадські активісти, здійнявши галас, своїх підозр не довели. Але що цікаво, і привселюдних вибачень не було. У той грудневий час навіть ходила по руках газета, у якій чорним по білому писали активісти про свої підозри. Пригадую, коли все це щойно розпочиналося, керівник освітянського відомства Наталя Юзвяк сказала: “Нас уже 100 разів перевіряли усі, кому не лінь, ну перевірять 101-й”. Хоча у приватній розмові зазначила, що її батько приніс додому з церкви газету  громадських активістів із звинуваченням відділу освіти. Наталія Іванівна довго пояснювала, що все це неправда, але батька, який хапався за серце, годі було переконати… Але активістам – не до вибачень і чиєсь здоров’я – не тема.

 

Є у Самборі ще одна ситуація. У одному з видань громадської організації було повідомлення про начебто нечистоплотність когось із волонтерів від влади. Один із волонтерів подав до суду на громадську організацію, а тепер її захист твердить, мовляв, не мали на увазі те, на що скаржиться позивач, і взагалі, доведіть, що це ми писали… У часі передвиборчої кампанії таких листівок чи газет буде немало – Самбір славиться обливанням брудом. І важливо, щоб люди вчилися відділяти зерно від полови, а політики – поводили себе толерантно. Бо вибори приходять і відходять, а люди залишаються.

Роман ІВАНЧУК

Вас це може зацікавити

Залишити комментар