Гроші люблять тишу… Тому в ратуші їх ділили без зайвих емоцій

SambirWZ
172

Гроші люблять тишу… Тому в ратуші їх ділили без зайвих емоцій

Минулого четверга відбулася 28 позачергова сесія Самбірської міської ради. До речі, окремі депутати підрахували, що позачергових сесій у місті в рази більше, ніж чергових. Хоча мало б бути навпаки, бо поза чергою обранців скликають в алярмових випадках. Видно, алярму в Самборі багато… Та й на “швидку” сесію не треба, аби проекти рішень на сайті висіли. Традиційно і одноосібно, без секретаря, головував у президії мер Юрій Гамар… Судячи з усього, у відпустку, про що ми писали минулого разу, Юрій Петрович не пішов.

На початку до депутатів звернулася громадська активістка Олександра Сумарук з проханням облаштувати на місцевому кладовищі меморіал загиблим воїнам Української Галицької Армії. Ідея не нова, однак цього разу, якщо ми правильно вловили суть, на вільних місцях на кладовищі встановлять символічні могилки.

Пізніше виступав активіст, який представляв жителів вулиць Купилевої і Олени Пчілки. Мешканці просять міську раду виділити гроші на проект та прокладання каналізації у мікрорайоні.

Напередодні сесії ходили жваві розмови про те, що головною темою буде фінансування медицини. Про неї майже не говорили, але, уточнюючи бюджет, все ж один рядок про виділення 2 мільйонів з “хвостиком”, з’явився. Питання було настільки тихим-мирним, що навіть не усі депутати одразу збагнули, що допомогли лікарні. Ті 2 мільйони, певна річ, ситуацію у медицині не рятують, бо то навіть не зарплата на півмісяця, але знатоки теми твердять, що коли місто виділило таку суму, то можна сподіватися, що стільки ж додасть область…

Загалом було винесено декілька питань, які стосувалися розподілу бюджетних коштів. На диво, усі проекти рішень проходили без жвавого обговорення і депутати (якось виглядало підозріло як на Самбірську міську раду) дружно голосували “за”. Отож, виділили 300 тис. грн. на розвиток футболу, 15 тисяч – волейболу, 30 тис. грн. додали до програми святкування Дня міста Самбора (загальна сума склала 266 тисяч), фінансово підтримали комунальні підприємства, благоустрій, виділили гроші на пільгове харчування дітей в школах, встановили граничний розмір заробітної плати при визначенні вартості нового та розпочатого будівництва, реконструкції, реставрації, капітального, поточного ремонту, технічного переоснащення об’єктів за рахунок коштів бюджету в розмірі 5200 грн.

На два пункти хотіли б звернути увагу. Самбірський футбол уже взяв приблизно таку ж суму на початку сезону, тепер додали. Фахівці твердять, що цього буде замало, бо утримання команди у вищій обласній лізі коштує орієнтовно мільйон. При нинішній бідності, трохи забагато. Нагадаємо, голова федерації футболу міста Петро Мошуманський більше місяця тому озвучив ініціативу: зібрати кошти підприємців-мецентів, які були б зацікавлені в утриманні футболу, і тим самим зменшити навантаження на бюджет. Наразі ми не чули, щоб підприємці “підписувалися” під намір. З другого боку, за нинішньої влади відмінили харчування учнів молодших класів, бо нема грошей, але на футбол знаходяться. Ні, ми, звичайно, футбол любимо, але і справедливості має бути більше… Інший момент, на який хотіли б звернути увагу: сума на святкування Дня міста. Вона може здаватися дуже великою, але за нинішніх розцінок, не так вже й багато… Приїдуть гості, їх треба зустріти… Самбірянам також вартує влаштувати щось пам’ятне, бо це ж День міста… Але нам пригадалися колишні часи, коли активісти відомої політичної сили критикувати діючого тоді мера, мовляв, піариться на святах, розтринькує кошти на День міста, хоча суми, які тоді заклади, були значно менші за нинішні…

Наприкінці сесії Юрій Гамар повідомив, що з 1 липня питаннями твердих побутових відходів в області займається не Львівська міська рада, а облдержадміністрація. Відповідно, було звернення департаменту ОДА, щоб Самбір прийняв додатково 400 тонн сміття у зв’язку з тим, що проблема непотребу у Львові далеко не вирішена і є небезпека спалаху інфекційних хвороб через спекотну погоду. Юрій Петрович доповів обранцям, що у Самборі були потенційні інвестори, які хочуть налагодити роботу сміттєзвалища. Ситуація така, що з 2018 року полігони, які не матимуть сортувальної лінії, будуть закриті. Тому до зими треба визначитися з тим інвестором, який буде займатися сміттєвою територією. Депутат Роман Барна висловив міркування, що було б добре, якби тим інвестором стало місцеве комунальне підприємство, де б влада мала вплив на формування тарифів на вивіз сміття.

Жодного політичного питання, як от вибори секретаря чи пропозиції з приводу заступників, не звучали… 31 серпня будемо відзначати річницю з того часу, як депутати звільнили з посади секретаря міськради Юрія Дмитришина…

Юрій БАРНА.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар