«Дайте нарешті людям спокійно жити!»

SambirWZ
239

«Дайте нарешті людям спокійно жити!»

«Високий Замок» був разом з підприємцями, на яких тиснуть драконівськими нормами законотворці

Найперше, дуже приємно вразили ФОПи Самбора, які дружно зібралися спочатку біфля ринку, а потім вийшли на трасу між Самбором та Старим Самбором біля «біржі праці», щоб протягом години походити по «зебрах», частково стримуючи транспорт, не створюючи особливих заторів. В шеренгах було людей зо триста.

ДЛЯ початку і для тих, хто не зовсім розуміється, що коїться. Підприємці вимагають, аби парламент скасував законопроєкти, які запроваджують повну фіскалізацію малого бізнесу. Натомість ФОПи наполягають, щоб влада до 21 листопада ухвалила альтернативні законопроєкти, які скасовують норми про обов’язкові реєстратори розрахункових операцій для дрібного бізнесу. Якщо дрібний бізнес не почують, то уже з 2021 усі ФОПи, які продають товари та надають послуги, зобов’язані будуть застосовувати касові апарати, а за найменші помилки у звітності чи перебої з Інтернетом їм загрожують драконівські штрафи. На віче в Самборі доповідачі так і казали: з нового року автоматично кожен стає злочинцем… Спроби підприємців, до яких долучився і Самбір, знайти справедливість під стінами парламенту, не увінчалися успіхом, Верховна Рада провалила прохання підприємців.

Серед інших вимог до влади підприємці вимагають утворення при Президентові України постійно діючого консультативно-дорадчого органу, що буде опікуватися розвитком мікропідприємництва в Україні. Цей орган повинен бути створений на паритетних засадах, участі в ньому представників влади та представників підприємництва.

Бізнесмени хочуть запровадження мораторію на усі види перевірок, усіма контролюючими та перевіряючими органами до моменту зняття обмежень, запроваджених законодавчою та виконавчою владою, під час існуючої загрози епідемії коронавірусної інфекції в Україні, дії надзвичайного стану чи карантину.

Крім того, з початку року, а потім і з 1 липня, на підприємців чекають інші випробування через зростання мінімальної зарплати та прожиткового мінімум. ФОПи платитимуть вищі податки. Суми, радше всього, внесуть і вартість своїх послуг та товарів і люди вкотре біднітимуть. Чесно сказати, набридло боротися за своє існування, уже не кажемо про гідне життя…

Все це змушує підприємців в гіркому очікуванні біди виходити на «зебри» уже сьогодні. Ми підтримуємо їх у тому, що такі містечка, як наші, якщо й виживають, маючи статок в казні, то завдяки таким дрібним підприємцям. Якщо на них «накинути» касові апарати, їхнє обслуговування, то це позначиться на цінах на товар і послуги, а відтак – ляже на кишені споживачів, платоспроможність яких зменшується з кожним роком… А дехто взагалі не витримає і згорне свій бізнес. Це ми уже мали після впровадження березневого карантину. До речі, пандемія серйозно похитнула устої маленького бізнесу. А якщо ще запровадять карантин вихідного дня, то це теж боляче ударить, зважаючи на той факт, що по суботах у нас чи не найбільші виторги.

Наші симпатії на боці тих, хто себе захищає, хто вийшов на трасу, а не сидить у кущах з міркуванням «якось то буде», але нам довелося почути і аналітиків, які твердять, що правила бізнесу мають бути для усіх однакові. Ми згідні – нехай буде рівноправ’я, але в нас це нереально. Як можна поставити знак «дорівнює» між великими стаціонарними крамницями з шаленими грошовими оборотами і жінкою, яка торгує взуттям на ринку. Ми не рахуємо чужі статки, але «жінка» явно програє. Свого часу держава встановила загалом правильні правила гри: людина торгує чим завгодно, але платить фіксований податок. І уже не треба, як у дев’яностих, мліти від слова «податківець». Ці чиновники, признаймося, теж не зле заробляли на перевірках, рахуючи кожну пару базарного взуття. Люди трохи віджили, стали платити за свій спокій фіксований податок. Однак, це явно комусь не сподобалося і вирішили всіх стригти під один гребінець, хоча заздалегідь знали, що нав’язаних правил гри дрібні підприємці не витримають.

Нам більше імпонує теза про те, що драконівські закони диктують ті, як мають крупні торгові мережі і хочуть наступити важким чоботом на малих підприємців. Ні для кого не секрет, що продуктові крамнички Самбора, які платили податки в Самбір, втратили у прибутках через відкриття великих маркетів, зареєстрованих невідомо де, майже втричі. А ще хтось каже про рівні умови…

І наостанок про самбірську акцію ще кілька слів. Два тижні минуло після виборів, а на «зебрі» ми побачили лише двох депутатів нової Самбірської ОТГ – Юрія Лешковича та Степана Пельчера. Як сказав один поліціянт, якби перекривали дорогу за тиждень до виборів, то в колоні було б щонайменше 300 майбутніх депутатів. А так, проблеми людей стають уже нецікавими.

Роман ІВАНЧУК.

P.S. Самбірська районна рада, зібравшись минулого тижня, прийняла звернення до парламенту з проханням дослухатися до вимог дрібних підприємців. Міська рада не збиралася у ці дні, тому голова Юрій Гамар приблизно таке ж звернення скерував у Верховну Раду за власною ініціативою.

Вас це може зацікавити