Далекі сусіди хочуть «анексувати» добрий шмат Самбірщини

SambirWZ
212

Далекі сусіди хочуть «анексувати» добрий шмат Самбірщини

Пандемія витиснула зі сторінок газет, з електронних ЗМІ ті гарячі теми, якими ми жили до того, над якими ламали голови та списи. І в тому коловороті новин якось навіть безглуздо говорити про децентралізацію. Але, міркуємо собі, якщо не будемо говорити ми, то за нас скажуть інші.

ПАНІКУ у політичних знавців викликала новина про те, що з географічної карти Львівщини несподівано може зникнути частинка Самбірського району, яку «прикують» назавжди до якогось нового – Новояворівського регіону. Найбільш авторитетним у цих питань у нас залишається наш експерт, голова Самбірської районної ради Віталій Кімак, а тому ми запросили його до коментарів. Усі уже давно звикли, що на Львівщині має бути шість районів, перераховувати не будемо, бо люди знають, що у Самбірський район має відійти Турківський, Старосамбірський, кілька сільрад Городоччини. Начебто змирилися – куди проти вітру плювати. Але, підкреслив Віталій Володимирович, хтось із лобіювальників чи нардепів (яка різниця!) вирішив, що треба восславити Яворівщину і на цих теренах створити ще один район, ймовірно, Новояворівський. Але під цю мету отим лобіювальникам бракує територій та населення і вони не знайшли нічого ліпшого, як по-хижацьки зазіхнути на наші території: немало-небагато, а землі Рудківської та Луківської ОТГ. Художнику такої карти геть засліпило, бо якщо хтось орієнтується в географії, то де Луки з Рудками – аж до Сусолова, а де Яворівський район. Навіть нормального сполучення не існує. Як би там не було, а людям однаково треба буде їхати колись до райцентру… Невже реформу децентралізації хтось задумав для того, аби погіршити людям життя? Щойно сказане – це наші цілком оправдані емоції, а пан Кімак уже без емоцій сказав, що Кабмін дав Львівській ОДА два тижні для того, аби вона намалювала карти районів. Як скаже, так Кабмін і затвердить. При цьому обласні чиновники не надто радяться з низами, хоча Рудки скерували відповідні листи з проханням почути голос округи і не тулити її туди, куди вона не вписується і буде п’ятим колесом до воза. Віталій Володимирович навіть не зміг спрогнозувати, на скільки відсотків реально існує загроза того, що від Самбірщини можуть вкрасти великий шмат землі.

За нагоди ми розпитали в очільника району, як же реально Київ затвердив межі територіальних громад. Бо ж цей процес начебто мав би завершитися ще минулого місяця. І завершився, ствердив Віталій Володимирович, тільки це питання чомусь тримають в таємниці на владних столичних олімпах… І останнє питання сучасності, яке усе частіше лунає з уст наших політиків: а місцеві вибори у жовтні будуть? Пан Кімак сказав, що наразі не бачить причин чи підстав для того, аби переносити волевиявлення народу на весну. Оголошений карантин не мав би впливати на плин політичного життя.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити