Дали собі спокій з оптимізацією

SambirWZ
242

Дали собі спокій з оптимізацією

Найбільш сенсаційним питанням сесії Старосамбірської районної ради мала стати освітянська тема, бо деякі школи йшли на пониження статусу, деякі – на закриття. 

ПРОБЛЕМА останнього десятиріччя – нема кого вчити. У важких дев’яностих не народилися ті діти, які мали уже нині народжувати школярів… Тому школи, як би це печально не звучало, стають у селах зайвими. По кілька дітей на клас – це не школа, а так собі – заклад з утримання педагогів.

Ми розуміємо, що вчителі образяться на нас за ці слова, але така правда. Питання оптимізації закладів освіти уже було на сесії, але обранці, зважаючи на якісь там обставини, справу відклали на пізніше. Минулого тижня проект рішення також був, але депутати скерували його у майбутнє. Певна річ, болючу проблему можна переносити, але від того вона самотужки не вилікується. Галузі уже бракує купу мільйонів і, якщо не скорочувати видатків, то як вижити до кінця року, не знаємо. Але, мабуть, керівникам освіти видніше… Педагогічні теми на цьому не припинилися. Свого часу Добромильська школа була оголошена опорною, а інші – навколо неї – філіями. Та щось за цей час сталося і три школи, що мали здобути статус філій, вирішили від цього відмовитися і залишитися самостійними. Депутати райради погодилися з таким міркуванням педагогів і Тернава, Солянуватка, П’ятниця залишилися самостійними – там ще є 80-90 дітей. Передільниця, Губичі, Княжпіль, Мігова належать Добромилю.

Мали затвердити і положення про конкурс на посаду керівників шкіл, але цей проект рішення не набув потрібної кількості голосів. Положення не стосувалося б тих керівників, які уже призначені, а нових.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар