Депутат К. звинуватив депутата К. у несанкціонованому ввезенні у Самбір лівого сміття зі Львова

SambirWZ
172

Депутат К. звинуватив депутата К. у несанкціонованому ввезенні у Самбір лівого сміття зі Львова

Про що би ви писали, якби у Самбір сміття не возили, перепитав наш читач з долею іронії… Та знайшлися б теми… За дев’ятнадцять літ нашої «Високозамківської Самбірщини» ще жодного разу газета з «діркою» не виходила. Прикро інше – паскудних тем на наших теренах явно не бракує. А сміття – це чергова порція…

МИНУЛОГОтижня близько сотні людей зібралося біля Самбірської СШ №4, щоб висловити своє ставлення до постійного наповнення самбірського полігону. Не важко здогадатися, яким було рішення громади і під чим підписалися – вони проти, бо мікрорайон «Лопухівка» не так вже й далеко від місця складування відходів і часами заносить сморід. Крім того, люди дивляться у майбутнє і не хочуть, щоб заради мільйонів, які йдуть у місто від сміття, купували техніку, яка так чи інакше колись зламається, а діти-внуки матимуть під боком екологічне лихо. Цій темі минулого разу ми присвятили багато уваги, порівнявши сміття з містечковою політикою і навпаки… Зрештою, всі ці війни за сміття чи проти сміття закінчилися тимчасовою забороною ввезення у Самбір львівського непотребу. Доки так буде,  наразі сказати не можемо. Адже діє угода між перевізниками сміття та СКП «Об’єднане». Якщо Самбір пручатиметься і надалі, то постачальники сміття до Самбора можуть подати до суду. Більше того, якщо мораторій не скасують, то Львів не дасть нам обіцяної сортувальної лінії. Як воно буде, не знаємо, але точно переконані у тому, що вічно сміття возити у Самбір – то для нас катастрофа… А повертаючись до подій біля четвертої школи, мусимо відзначити той факт, що стільки людей як на таку подію – це багато і починає свідчити про небайдужість.

З офіційних джерел: керівник департаменту ЖКГ Львівської облдержадміністрації Назарій Романчуксказав ZAXID.NET, що до 29 травня той об’єм сміття, який мав вивозитись до Самбора, перевізники везтимуть на інші сміттєзвалища в області та поза нею.

Міський голова Юрій Гамар також прокоментував інформацію для інформаційного агентства, мовляв, не знає, скільки сміття зі Львова приймає сміттєзвалище у Самборі, зазначивши, що щодня цей тонаж – різний. Назарій Романчук додав, що цифри, названі активістами ( ми про це писали попереднього разу) – неправдиві, однак він не повідомив, скільки ТПВ зі Львова прийняв Самбір з дня підписання меморандуму, сказавши, що таку інформацію він може надати пізніше. «Будь-яка машина, яка заїжджає на полігон у Самборі, відмічається: записується її вага, час і дата. І там відбувається все у межах чинного законодавства», – заявив він. Назарій Романчук також зазначив, що у найближчі два тижні на Самбірському полігоні почнуть встановлювати сміттєсортувальну лінію, яку вимагав Самбір за згоду приймати сміття зі Львова. За його даними, у 2017 році Самбір отримав 14 млн грн компенсації за прийом сміття зі Львова, а з початку 2018 року отримав – 3 млн грн. Хоча минулого тижня депутат міськради Володимир Мурайконазвав нам іншу цифру, яка, признатися, шокувала. Виявляється, Львів нам боргував за уже прийняте сміття близько 3 мільйонів гривень. А ми собі думали, що ретельний платник… До речі, про Мурайка… Один із збирачів сміття з району під’їхав до його дому на вулиці Филипчака і обіцяв вивалити сміття біля обійстя. Ми сумнівалися, що чоловік так вчинить, але, якби сталося, то це був би прецедент на усю округу.

Позаминулої середи в ратуші засідала депутатська комісія, яка вивчає проблему львівського непотребу. Домовилися, що коли район розрахується за прийняте у Самборі сміття, то сесія дозволить приймати знову до 15 червня. Районна фірма, порівнюючи зі Львовом, винна мізер – що кіт наплакав. Міськрада має звертатися у Львів, аби той не відкладав на пізніше заборгованість у 3 мільйони гривень. Депутати домовилися встановити відеокамери при в’їзді на полігон, щоб у режимі он-лайн всі могли бачити, що туди їде, та електронну вагу. Хоча найцікавішим на цьому засіданні було інше. Депутат районної ради пан К. звинуватив депутата міської ради пана К., що той колись начебто вночі завозив львівське сміття і брав за це готівку. Міський обранець назвав районного брехуном, але «брехун» ствердив, що має усі докази… У таких привселюдних звинуваченнях правильні пацани мають доводити свою правоту не кулаками чи криками, звичайно, а істиною… Чекаємо на розв’язку, може бути цікаво…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар