Дерева вмирають стоячи, або в час стихії

SambirWZ
108

Дерева вмирають стоячи, або в час стихії

Люди, вірте синоптикам – вони подеколи правду кажуть. От казали в неділю, що у понеділок буде сильний вітрюган, так і сталося. Протягом усього понеділка ми пильнували, що ж він накоїв.

А ПРО збитки будемо говорити потім, коли влада «касу» підіб’є. Хоча, знаєте, якщо великий снігопад, то можна техніку пускати, коли паводок – понарікати, що самі ж свої ліси вирізали, а коли буревій – то навіть ґнирати нема на кого…

Найбільше лиха зазнали покрівлі будівель, констатують в самбірській ратуші, зокрема на вулицях Филипчака, Перемишльській, Січових Стрільців, Степана Бандери, Шевченка, Крушельницької, Шухевича, «дорослої поліклініки», СШ №1, СШ №3, Народного дому. Про обриви уже мовчимо – місто в багатьох закутках було знеструмлене. Не встояли і дерева, зокрема на території скверу на вулиці Грушевського, на подвір’ї ДНЗ №8, на вулиці Коновальця, на території Самбірської ЦРЛ. Доволі сумне видовище було біля пошти – там упала стара ялиця, добре, що хоч поруч не було людей та автівок. Треба сказати, що старі дерева давно таять у собі небезпеку. Ми шануємо думку екологів, але дерева інколи також помирають, як правило, стоячи, або у часі буревіїв.

Стрий Самбір найбільше розхвилювався від того, що в день стихії зламався міст через Яблуньку – то якраз той шлях, яким зі Самбора до Турки їдемо. Міст завжди був ненадійний і, якщо його зверху могли трохи «прибарахлити» асфальтом, то знизу – гниль предвічна. Найбільший клопіт від того, що в понеділок частково або повністю не було світла у 35 населених пунктах. На Старосамірщині така ж давня проблема, як міст через Яблуньку: старі лінії не витримують наруги вітрів. Біда, що, як показує досвід, відновлення подачі електроенергії – тривалий процес. Хоча, дав би Бог, аби швидко майстри упоралися… Самбірщина сиділа без світла у 30 селах. Вітер на території району не був оригінальнішим, ніж у місті. Ті ж покрівлі злітали частково у Стрілковичах, Ваньовичах, Хлопчицях, Кульчицях, Луках, інших селах. Дерева, які падали, ускладнили рух по залізничній колії у бік Дрогобича… З усіх знимок, які нас вразили, ми виділили ту, на якій величезне і старезне дерево впало на території хоспісу у Сідому. Диву даєшся, що навіть коріння не втримало крону – дерево звалилося, наче сірник. Ми потішили медиків тим, що навіть у біди буває щось позитивне: років два можна користуватися дровами власного виробництва.

В Самборі біля ратуші на жінку впала туя. Її шпиталізували.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити