Деревина біля тартака, а в Києві стрико…

SambirWZ
207

Деревина біля тартака, а в Києві стрико…

Таке враження, що у поліції подібні новини продукують під шаблон, міняючи лише кількість деревини. Інколи, щоправда, вказують село, де на тартаку знайшли «ліву» деревину, а інколи пишуть під «псевдонімом» – «в одному зі сіл Старосамбірського району». Навіщо творити таємницю? Можливо, для того, щоб, не приведи Господи, не образити місцевих лісоробів, дотримуючись правила невинності до суду, можливо, для того, щоб легше було потім ту справу у шухлядах сховати… А може географія уже просто нікого не збуджує, зважаючи на те, що на широких теренах «від Мшанця до Міженця» пилорам стільки, що яка різниця… Офіційно ця новина прозвучала так:  

“42 колоди дерев хвойних порід вилучено та передано на зберігання у лісгосп, встановлюються особи, причетні до скоєння злочину. Працівники сектору реагування патрульної поліції Старосамбірського відділення виявили немарковану деревину в одному з сіл району. На місці події працювали слідчо-оперативна група та працівники інших служб територіального підрозділу поліції. Правоохоронці встановили, що неподалік приватної пилорами, яка належить 48-річному місцевому мешканцю, знаходяться 42 колоди дерев хвойних порід без маркування. Вартість зрубаної деревини складає 28 тисяч гривень. Її вилучили та передали на зберігання у лісове господарство.

Слідчі відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.246 (незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене санкцією статті, – до трьох років позбавлення волі. Працівники Старосамбірського відділення поліції проводять заходи із встановлення причетних до злочину осіб, а також місця, де були повалені дерева. Проводиться досудове розслідування».

Як ми і казали – стандарт! Але є ще сайт ЛМН, який «спеціалізується» на злодіях лісу і який повідомив: мова йде про Волошиново. До речі, у нас це село уже не раз фігурувало в поліцейських зведеннях. Однак сайт не просто назвав «точку» на карті району, а провів власне дослідження, мовляв, тепер крадії вигадали схему: не тягнуть ліс на саму територію пилорами, а складують поближче, бо ж поліція взяла собі за звичку приїжджати на тартаки і чіпи шукати. І коли є слушний момент, деревину підтягають до пили… Тут треба сказати, що нажива на лісі стає переконливішою, ніж страх перед відповідальністю чи трирічне сидіння на нарах. Таке відчуття, що усі просто перестали боятися. І ми не зовсім згідні з тими, хто колоди біля пилорами називає новими «схемами», бо «схеми» – то щось серйозніше. А те, що є, можна назвати банальним хитруванням, на яке поліція не має вестися. Ну, ніхто ж не повіз стовбури під сільраду чи до клубу, а під пилораму… І так чи інакше, власник тартака конче знає, який негідник йому на порозі лісом «насмітив». До речі, сайт, на який ми посилалися, з’ясував, що деревина з тих дільниць, де лісівником молодий чоловік, у якого і тато, і впливовий стрико до лісу причетні. А тато – навіть депутат райради від (вказана партійність). Ми цієї партії не виголошуємо, бо ліс на Старосамбірщині – категорія багатопартійна і невідомо, яка з по-літичних сил завтра потрапить «під роздачу».

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити