Деревина втрачає попит?

SambirWZ
112

Деревина втрачає попит?

На Старосамбірщині кажуть, що кількість лісових злочинів зменшується і то не через свідомість людей

Представники силових відомств інформували депутатів Старосамбірської районної ради про криміногенну ситуацію. Скажемо відразу, що намітилася позитивна тенденція у зменшенні прикрих випадків та й розкриття злочинів зростає.

ЗА ПІВРОКУ до правоохоронців звернулося 2200 осіб – ніби багато, але це на 9 відсотків менше, ніж за такий же період минулого року. До Єдиного реєстру внесли майже три сотні проваджень, відсоток розкриття злочинів – 70, коли в середньому по області – 43. Тяжких злочинів на теренах району зафіксували 44, а торік було більше сотні. Зменшилася і кількість злочинів проти власності.

Про ці та інші цифри говорив прокурор Євген Заходило, а депутати готували, так би мовити, важку артилерію – збереження лісів. Ну. бачити прокурора і не розпитати про деревину було б гріхом. Отож, за півроку зафіксували 28 кримінальних проваджень. Варто нагадати, що законотворці десь помилися у цифрах, коли вирішували, з якої суми збитків розпочинається кримінал, і написали якісь там мільйони. Для того, аби крадія притягнути до суду, сума збитків мала б бути такою, щоб вирізати самовільно 80 вагонів деревини… Потім законники виправили ситуацію і тепер можна загриміти під кримінал за збитки близько 20 тисяч гривень. 12 проваджень уже пішло до суду, 3 справи відкривали через недбальство працівників лісгоспів, вилучили 117 кубів лісу, 9 машин, які той ліс возили, 16 бензопил. Все це добро зберігається на штрафмайданчику в очікуванні суду. Бо тільки Феміда має сказати, що з цим робити – чи віддати господарям, чи ні… Але кількість злочинів, пов’язана з розкраданням лісів, зменшується і не тому, виявляється, що крадії перевелися, а тому, що деревина втрачає попит. Як пояснити цей феномен, поняття не маємо, але фахівці твердять, що уже навіть пилорамники думають, як згортати виробництво, бо не вигідно. Та й ціни на дошки чомусь падають…

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити