Де у нас найрозумніші діти та найавторитетніші педагоги

SambirWZ
173

Де у нас найрозумніші діти та найавторитетніші педагоги

На Львівщині підбили підсумки результатів незалежного оцінювання знань. Самбірщина та Старосамбірщина, незважаючи на власні ґонори, лідерами не стали

Працю шкільних років цілком логічно вивершує зовнішнє незалежне оцінювання знань. За цим показником вимірюють і рівень знань вчорашніх учнів, і працю педагогів. Ми розуміємо, що рік на рік не попадає, бо є різні діти, є всілякі завдання ЗНО, є хвилювання під час іспитів… 

НЕДАВНО освітянські сайти опублікували рейтинги навчальних закладів області. Публікують щороку, а ми за цим ретельно стежимо, бо цікаво, як наш регіон виглядає на фоні інших. Якщо попередніх літ ми більш-менш пишалися своїми, то цьогоріч нас трохи засмутили. Ми попитали у правдивих вчителів, які у них враження, а ті відповіли, мовляв, є три «турнірні таблиці» знань і важко сказати, хто як підраховував. Але ми собі гадаємо, що цифри не можуть дуже різнитися, ну, нехай невеличка похибка є, але ж і тенденція зберігається. Почули від педагогів і про те, що якщо колись престижною була «позолочена» медаль, а потім втратила смисл, так само втрачає сенс і високий бал ЗНО. Ви не повірите, чому? Та тому, що на державне навчання в університети дуже складно себе впихнути, залишається – платне, а на платне беруть усіх. То навіщо тоді голову собі знаннями морочити. Більше того, невідомо потім куди з тим дипломом йти…

Ще хвилька – і ми будемо розставляти усіх по своїх місцях, але хотіли б, аби ви звернули увагу на те, на що і ми звернули… Чомусь завжди вважали, що самбірські навчальні заклади – дуже престижні, особливо центрові. Натомість, наприклад, третя школа з периферії зуміла обійти місцеві знаменитості. Немало закладів зі Старосамбірщини так само залишили самбірських позаду… А найбільшим шоком для нас стало те, що середні навчальні заклади Самбора так далеко до низу таблиці, що стало млосно. Це ж бо уже не прості школярики, це студенти, які мали б мати відповідний рівень. І ще скажемо те, що вам не дуже сподобається, особливо вчителям, але не сказати не можемо. Педагоги вважають себе елітою. Їм підняли зарплату – і це знають усі. Влада грозиться ще ліпше винагороджувати вчительську працю. І це, знаєте, треба відпрацьовувати, вкладаючи у голови дітей відповідний рівень знань. Якщо додати, що толкові вчителі ще мають репетиторство, то загалом не бідні у незаможній Україні. І знову ж таки, навіть з репетиторами рівень інтелекту школяриків не найвищий. Все, чим ми щойно з вами поділилися, – просто грунт для роздумів. Не погоджуєтеся – пишіть нам і з задоволенням розпочнемо дискусії.

Отже, наші рейтинги в області. Рудківська школа (5 місце), Самбірська гімназія (20), Самбірська СШ№3 (24), Самбірська СШ №8 (25). Міженецька школа (30), Стрілківська школа (38), Добромильська СШ (51), Рудківська гімназія (52), Кульчицький НВК (67), Старосамбірська СШ №2 (74), Самбірська СШ №7 (88), Самбірська СШ №1 (99), Самбірська СШ №10 (110), Старосамбірська СШ №1 (114), Стрілківський ліцей (122), Новокалинівський НВК (130), Нижанковицька школа (138), Стрільбицька школа (142), Хирівський ліцей (160), Ралівська СШ (165), Пинянська СШ (169), Бісковицька СШ (199), Погірцівська школа (235), Головецька СШ (236), Підгайчиківська школа (245), Стар’явська СШ (265), Хлопчицька школа (267), Самбірська СШ №4 (272), (Самбірська школа-ліцей випускного класу не мала), Новоміська СШ (275), Бабинська школа (281), Викотівська СШ (283), Самбірський технікум економіки та інформатики (296), Нагірненська школа (305), Скелівська СШ (316). Далі пішли ті навчальні заклади, де бал вийшов менше, ніж 100. На наш розум, аби отримати такий результат, то дітей взагалі не треба було вчити. Достатньо того, що вони могли інтуїтивно відгадати правильну відповідь. Монастирецька школа (318), Луківська СШ (319), Новосілківська СШ (323), Воютицька СШ (331), Вільшаницька (337), Чуквівська СШ (359). Хирівська СШ (360), Погірцівська СШ (363), Самбірський педколедж (398), Старосільська СШ (413), Тур’ївська школа (422), Самбірське ПТУ швейників (425), Чайковицька СШ (448), Самбірський коледж культури і мистецтв (456), Самбірський медичний коледж (459), Великолінинська школа (462). І завершує рейтинг знову ж таки наш заклад – Самбірський професійний ліцей (498)…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити