«Дзвіночок» у Хлопчицях став прихистком для 52 малят

SambirWZ
70

«Дзвіночок» у Хлопчицях став прихистком для 52 малят

У дев’яностих роках минулого століття, які з гіркотою згадуємо нині, була тенденція закривати садочки. Де наші голови тоді були, поняття не маємо, але під прикриттям безгрошів’я села позбувалися таких закладів. Видно, прийшов час повертати справедливість, а дітям – їхнє.   

ГІРКА доля спіткала у ті часи і садочок у Хлопчицях. Більше того, він пішов під приватизацію і громаді знадобилося немало часу, щоб відсудити будівлю і протягом п’яти років провадити реконструкцію. Треба сказати, що і в наш час грошей небагато, але є така собі «щілинка», у яку можна влізти і розбагатіти. Керівника команда народного депутата України Ярослава Дубневича для Хлопчиць почала писати проекти і вигравати гроші. Усього 4 мільйони 300 тисяч гривень. Керівники району Микола Фрей та Віталій Кімак були постійними гостями на об’єкті, точніше, вмілими контролерами, бо все мало бути по-сучасному. І садочок справді вийшов, як лялечка. Любо пройти по кімнатах, відчути затишок та тепло. Певна річ, ще багато усього треба, але на все свій час. Ярослав Дубневич на новосіллі радив долучати батьків, бо ж садочок має стати таким собі громадським місцем, який неодмінно буде потрібним для усіх і на багато поколінь уперед. Сам Ярослав Васильович дав добрий старт – привіз пральну машину, депутат обласної ради Володимир Шведа – кухонне обладнання, керівники «білого дому» Микола Фрей і Віталій Кімак – мультимедійний проектор, були також депутати обласної ради Олег Домчак, Володимир Вантух, керівник Департаменту освіти ЛОДА Любомира Мандзій… Кухонний інвентар спрезентував і депутат районної ради Петро Качинський, який на радощах від новосілля навіть вірш написав, а депутат райради Іван Романяк обладнав медичний пункт, сільська рада спрезентувала порохотяг… І коли ось так все добро до купочки збирати, то й садочок буде багатіти…

У Хлопчицях, ми уточнили, живе 160 дітей дошкільного віку – це дуже багато. Це уже не та ситуація, коли директори шкіл рахують малят, аби не залишитися в майбутньому без роботи. До речі, недавно мав за честь бути у початковій Долобівській школі – ви не повірите, там 34 дитини! Таке відчуття, що демографічної кризи цей закуток Самбірщини не відчуває… Хлопчицький «Дзвіночок» прийме 52 дитини, а місцеві кажуть, що можна і більше. Подія зібрала дуже багато людей. Видно, новосілля у селі – бажана подія. До речі, трохи раніше відкрили садок у Підгайчиках – теж явище, невдовзі маємо їхати на новосілля у Новий Калинів.

На початку ми порівнювали наш час з дев’яностими, мовляв, така ж біда і нині, однак вервечка подій, про які ведемо мову, починає підкуповувати  оптимізмом.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар