Дитині воїна АТО потрібна невідкладна операція в Бельгії

SambirWZ
139

Дитині воїна АТО потрібна невідкладна операція в Бельгії

До нас інколи звертаються люди з проханням розмістити повідомлення про те, що комусь на лікування потрібна велика сума грошей. Друкуємо, але заздалегідь попереджуємо, що люди прочитають, поспівчувають, але не підуть у банк, щоб переказати гроші. Чи то байдужість така, чи бідність – не знаємо… З приводу цього повідомлення родичі нас  не просили, ми знайшли його в Інтернеті і так душа заболіла… Тим паче, мова йде про сина воїна АТО. Коли на сході почалася війна, він жертвував своїй життям, але їхав. То невже нам забракне милосердя допомогти йому, коли у його сім’ї – біда…

Біда в двері сім’ї Дюк зі Самбора постукала одночасно із народженням сина – радість затьмарив діагноз первістка. Буквально через кілька місяців після народження у маленького Матвійчика виявили атрезію жовчних ходів. Дитині потрібна термінова трансплантація печінки, яку можуть провести лише закордонні медики. Одна із бельгійських клінік виставила рахунок – майже 130 тисяч євро. Сума для сім’ї непідйомна, тому просять допомоги небайдужих. Маленькому Матвійчику уже сім місяців, немовля одразу мало жовтуватий колір шкіри, що в народі прийнято називати “жовтяницею”.

Нас відразу скерували на УЗобстеження, МРТ. Зясувалося, що в дитини, говорячи зрозумілою мовою, не відходить жовч, – розповідає кореспонденту PRESS-ЦЕНТР батько хлопчина пан Роман. – Діагноз пролунав для нас, як грім серед ясного неба. А потім лікарі ще більше приголомшили: єдиний вихідтрансплантація печінки.

Такі захворювання трапляються з частотою 1 випадок на 20 тисяч новонароджених і супроводжується високою смертністю. Тому порятунок – трансплантація печінки, причому, якщо раніше дитину прооперують, то більшає шансів на повне одужання. Такі операції дітям такого віку в Україні роблять, але результату не гарантує ніхто. Батьки малюка стали шукати вихід  на закордоння. Почалися безкінечні обстеження, аналізи, лікарняні палати та заключення медиків. Батько хлопчика каже, що сума для сім’ї фантастична. Дружина в декреті, він –  колишній військовослужбовець, кілька разів був у зоні АТО, служив під Луганськом, Донецьком, Маріуполем. “Навіть якщо ми все продамо, що маємо, все одно не назбираємо необхідних грошей”, зазначив Роман Дюк.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар