Дитяча лікарня у майбутньому може стати пересильним пунктом для інших відділень

SambirWZ
75

Дитяча лікарня у майбутньому може стати пересильним пунктом для інших відділень

Відділення педіатрії у Самборі переміщають в очний відділ центрального корпусу ЦРЛ. Але, що буде з будівлею дитячої лікарні, чи не спіткає її доля приміщення колишнього університету?

Самбірський міський голова Юрій Гамар сказав, що питання буде винесене на погоджувальну раду, аби прийняти розумне рішення. Особисто мер не хоче, щоб ця будівля була продана з аукціону, бо часи можуть змінитися і, якщо запрацює медична реформа і буде належне фінансування, то будівлі можна буде далі використовувати за призначенням. Якщо подивитися на стан приміщень – вони в незадовільному вигляді, адже кошти на капітальний ремонт не виділялися – лише на поточні. Тому було б добре, якби гроші, які виділяє з міського бюджету влада на дофінансування медицини, на заробітну плату (а це є зобов’язання держави, зрештою, як і фінансування освіти), спрямовувати на відновлення інфраструктури – дахи, фасади, вікна, закупівлю нового обладнання. Зараз треба разом з депутатами вирішити, як правильно законсервувати приміщення, аби воно не руйнувалося. І обов’язково провести капітальний ремонт, адже якщо з часом проводити ремонти в інших відділах, то в ці приміщення можна буде тимчасово переселяти медиків і пацієнтів.

Зараз ЦРЛ не має головного лікаря, а є виконуючий обов’язки Богдан Марчук. Як відомо, з 1 січня лікарнею мають керувати дві особи: головний лікар і фінансист-менеджер. Перший відповідатиме за лікування, а другий за фінансовий стан і загальну господарку. Мер не зізнався, кого бачить головним лікарем, але сказав, що виконуючий обов’язки може і два, і більше років спокійно працювати. З цього питання треба радитися з Департаментом охорони здоров’я, адже йде медична реформа і якраз Департамент відповідальний за такі речі.

Юрій Гамар повідомив, що сьогодні є затримка медикам із заробітної плати – 2 місяці, але це загальна ситуація як на Львівщині, так і в Україні.

Юрій БАРНА.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар