Дитячі медики проти ліквідації їхньої лікарні

SambirWZ
212

Дитячі медики проти ліквідації їхньої лікарні

Оптимізація – болючий процес, а там паче, у медицині. Проблему волочимо з року у рік. Тішимося тим, що черговий рік якось прожили, але економія коштів і далі висить наче гільйотина. Дійшла черга і міській владі шукати фінансові резерви у закладах медицини. В ратуші придумали кілька пунктів і пропозиції вивісили на сайт.

З того, що ми знали і писали раніше, випливало, що Самбірська міська дитяча лікарня перетворюється у відділ. Тобто, якщо хтось і потерпить від чергової хвилі оптимізації, то з числа керівників… Проте, медики, дізнавшись про наміри міської влади, звернулися до мера Юрія Гамара, голови медичної  комісії Романа Павлішака, головного лікаря ЦРЛ Степана Скірина і  депутатів зі своїм баченням… На словах обіцяють, що у день, коли на сесії будуть вивчати це питання, у ратушу прийдуть і медики, і батьки юних пацієнтів. До речі, колективними походами в ратушу за нинішньої каденції уже нікого не здивуєш і не перелякаєш.

У зверненні на ім’я достойників медичні працівники дитячої лікарні висловлюють свою стурбованість і не погоджуються з проектом рішення, що з’явився на сайті міської ради 6 лютого. Згідно з пунктом 2 проекту, пропонується депутатам “ліквідувати Самбірську міську дитячу лікарню” та створити окремі підрозділи з підпорядкуванням до різних юридичних осіб – пологове, неонатологічне, педіатричне (стаціонар), дитяче анестезіологічне, лабораторне відділення СМДЛ перевести до комунального закладу Самбірська центральна районна лікарня. Поліклінічне педіатричне відділення, тобто дільничну педіатричну службу, перевести в структуру Самбірського міського центру медико-санітарної допомоги. Жіночу консультацію та вузьких спеціалістів – перевести у склад консультативно-діагностичного відділення ЦРЛ, яке, виявляється, ще не створене.

Дитячі медики переконані у тому, що таке подрібнення потужного медичного закладу не тільки Самбірщини, а й Прикарпатського регіону, є неприпустимим. Якщо така реструктуризація відбудеться, то втратиться взаємозв’язок та наступність у наданні медичної допомоги жінкам та дітям. У підрозділах дитячої лікарні є унікальна можливість спостерігати за здоров’ям вагітної жінки, а відтак – і за дітьми. Цю модель лікарі вважають ідеальною, а тому проти того, щоб її нищили.

Ми подаємо думки медиків, як точу зору, і вони мають право на те, щоб люди знали… Як будуть вирішувати цю проблему владоможці, поняття не маємо, але переконані у тому, що перед тим, як готувати саме такі владні рішення, головний лікар ЦРЛ Степан Скірин разом з міським головою Юрієм Гамаром мали б зустрітися з колективом і бодай би спробувати переконати їх у тому, що іншого шляху як така оптимізація не існує. Вислухати людей і прийняти максимально виважене рішення. Якщо, за словами головного лікаря дитячої лічниці Григорія Іванюка, про все доленосне для колективу дізнається з сайтів чи із чуток, то, зрозуміло, що це викликатиме обурення.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар