Для влади не всі діти однакові

SambirWZ
224

Для влади не всі діти однакові

Окремі райони Львівщини слухають не рекомендацій уряду, а скасувань, проте Старосамбірщина обов’язок харчувати пільгових школярів переклала на… директорів шкіл

Тема харчування дітей у молодших класах набула розголосу, принаймні, у Самборі. Тут колись не харчували дітей взагалі, хоч закон вимагав, потім харчували, а з приходом нової влади з ратуші надійшли заяви про те, що харчування буде тільки для дітвори пільгових категорій. Ми нікому нічим не хочемо дорікати, але залишилися стривоженими батьки.

Нам скаржаться на те, що при батькові, який їздить у Польщу з цигарками, і матері з її зарплатнею у 1600 гривень, треба щодня дати двом дітям молодших класів 40 гривень на харчі. Іншими словами, нинішній Кабмін бідних людей зробив ще біднішими. Нам доводиться вислуховувати, що діти у школах починають боляче реагувати на те, що хтось їсть безкоштовно, а гроші батьків витрачає на чупачупси, іншим же доводиться платити за сніданки. Ну, у нас ніколи не було соціальної справедливості чи справедливості взагалі.

Проте у чиновників, які не хочуть шукати грошей на дитяче харчування у школах для усіх, є вагомий аргумент. Кабінет міністрів скасував безкоштовне харчування для школярів 1-4 класів з не малозабезпечених сімей. Згідно з рішенням Кабміну, право у школах їсти безкоштовно мають тільки дітисироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах, а також учні 1-4 класів з малозабезпечених сімей. Проте (увага!) у рішенні Кабміну наголошується, що харчування решти школярів можуть фінансувати органи місцевого самоврядування з місцевих бюджетів. Тобто, укотре, передбачаючи кошти для освіти, Київ скинув проблему на місця, але ж не заборонив місцевим депутатам шукати гроші на харчування своїх майбутніх виборців.

І у звязку з цим кілька цікавих випадків на підтвердження того, що окремі ради в області дослухалися не до слівКабінет міністрів скасував безкоштовне харчування для школярів 1-4 класів з не малозабезпечених сімей“, а до рекомендаціїУ рішенні Кабміну наголошується, що харчування решти школярів можуть фінансувати органи місцевого самоврядування“. У Дрогобичі вирішили не залишати найменших школярів без обідів. Рішення про це ухвалили на засіданні виконкому міської ради. Окрім школярів початкових класів, безплатне харчування буде доступне дітям з малозабезпечених сімей та дітям вояків АТО. За ініціативи депутатів від ВОБатьківщинаГородоцької та Сокальської районних рад, усі учні 1-4 класів отримуватимуть безкоштовне харчування у школах. Кошти виділятимуть з бюджетів районів. У Городоцькому районі харчування отримуватимуть 3175 учнів 1-4 класів та 125 дітей учасників АТО з 1 по 11 клас.

У Самбірському районі, за словами голови райради Віталія Кімака, коштом районного бюджету харчують у сільських школах пільгові категорії. Що стосується всіх інших, то кожна сільрада по своєму підходить до вирішення проблем. Якщо мають гроші, то харчують безкоштовно усіх учнів молодших класів. Якщо ніто організацію харчування бере на себе відділ освіти, а батьки фінансують. За словами пана Кімака, на безкоштовне харчування усіх молодших школяриків треба 6 мільйонів гривень, а це непідйомна сума для місцевих бюджетів.

Зреагували на ситуацію у Старосамбірскій райраді. Там представникБатьківщиниБогдан Лапицький, висловивши свою стурбованість, зачитав лист, який надіслав у навчальні заклади керівник освітянського відомства Марян Яворський. Навіть з приводу того, чого вимагає Кабмін, у районі рішення нема. Станом на 20 січня, районною радою не прийнято відповідного рішення для забезпечення безкоштовним харчуванням дітей пільгових категорій. Відділ освіти директорам рекомендує у найкоротший термін провести батьківські збори спільно з підприємцями щодо організації харчування учнів за кошти батьків.

А тепер прослідкуйте, як усі умивають руки. Київ кинув проблеми на місця. Район рішення не прийняв, відділ освіти, щоб не залишати дітей голодними, рекомендує директорам шкілКрайніми у цій історії залишаються директори. Ходіть з протягнутою рукою, мовляв, дайте гроші на булочку для незаможних дітейА місцеві гумористи придумали інший хід для директорів шкілнехай видадуть накази про те, що за харчування пільгових дітей відповідають класні керівники

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар