Для дітей з особливими потребамиу Самборі відкрили свою домівку

SambirWZ
70

Для дітей з особливими потребамиу Самборі відкрили свою домівку

В Україні створюють мережу інклюзивно-ресурсних центрів для дітей із особливими освітніми потребами. Два перші слова у цій премудрій назві доволі незвичні, але інші більш-менш розкривають суть нововведення. Такі центри є у Європі і допомагають дітям розвиватися, вчитися, зрештою, проводити час у товаристві таких же…

На місто і район має припадати один таких заклад, який і відкрили в Самборі у будинку вчителя. Статус матиме міськрайонний. Але буде знаходитися у Самборі, бо насправді, ніхто з батьків, наприклад, з Кульчиць не повезе дитину у Рудки, чи навпаки… На даний час структуру фінансує держава, але цілком не виключено, як це було уже не раз, наступних років перекине на місцеві бюджети.

Є надія, що дітям там буде затишно – три кімнати на першому поверсі, зал для очікування. Уже є необхідне обладнання для роботи психологів, медиків, реабілітологів… А при вході буде пандус. Фахівці проводитимуть корекційні заняття, надаватимуть консультації батькам та складатимуть індивідуальний план розвитку дитини. А ця цифра нас направду вразила – виявляється, у Самборі проживає 514 дітей із особливими освітніми потребами.

Подія, треба сказати, важлива бодай би тому, що прибула на відкриття директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Любомира Мандзій. На Львівщині 12 тисяч дітей, які потребують такої помочі і для них уже відкрили 11 центрів. «Цей інклюзивно-ресурсний центр дозволить батькам трішечки по-іншому подивитися на їхню проблему. Бо основна мета ІРЦ – забезпечення однакових можливостей на здобуття дошкільної та середньої освіти усім дітям. Також я сподіваюсь, що належну допомогу та підтримку тут зможуть отримати і вчителі», – наголосила Любомира Мандзій. Під час новосілля був присутній міський голова Юрій Гамар. І мав повне право, позаяк на ремонти  та придбання корекційних засобів і спеціального обладнання з місцевого бюджету виділили 50 тис. гривень, а з державного, до слова, скерували субвенцію у розмірі 251,885 тис. грн. Тепер залишається вірити, що діти туди підуть.

І не пасує не сказати, що центр попервах планувався у колишньому садочку на вулиці Шухевича, де працює економічний факультет Львівського Національного університету імені Франка, але в останню хвилю переграли і перенеслися поближче до центру. А у тому садочку, про який іде мова, влада планує розширити гуртки для позашкільної освіти.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар