Добромильський монастир відмовився від «Отчого лісу»

SambirWZ
201

Добромильський монастир відмовився від «Отчого лісу»

Щороку на Старосамбірщині о такій порі відбувається пам’ятна акція «Отчий ліс». Свого часу її запровадив колишній голова районної ради Володимир Горбовий. Його соратниця Тетяна Терлецька, очоливши район, продовжувала усі добрі традиції, у тому числі і «Отчий ліс».

МИНУЛОГО тижня ми зателефонували Тетяні Іванівні, щоб дізнатися, чому не дають оголошення в газеті про весняну акцію. Те, що почули, чесно кажучи, прикро вразило. Голова ради сказала, що планували садити ліс поблизу Добромильського монастиря, бо акція завжди мала, так би мовити, духовну прив’язку і таким символом духовності завжди був Лаврів. Цього разу готувалися до Добромиля, проте тамтешні священнослужителі начебто сказали, що їм тут політики не треба… Хоча яка тут політика, ніхто не уточнював. Мова йде про зліт земляків, про спільну молитву і садіння дерев. Минулих літ у Лаврові навіть заборонили спиртне, вважаючи, що на цьому намоленому місці куштувати трунок – гріх. Значить, і біля Добромильського монастиря пиятики, а відтак політики, не було б. Не будемо більше моралізувати з цього приводу, але духовна святиня належить не лише священнослужителям, а громадам району.

До речі, ми поділилися цією новиною з нашим краяниномОлегом Паскою, який теж колись був при владі на Старосамбірщині. Олег Володимирович згіршився, але дав гарну пораду – якщо Добромиль відмовився від «Отчого лісу», то, мабуть, не відмовиться громада Ясениці Замкової, де є унікальна старовинна каплиця, яка так само має право стати центром зібрання земляків. І ділянку під новий ліс там також можна було б знайти. А що, ідея добра, хоч запізніла.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар